RESULTATER
VT - MÆND
Øst, 2. runde
den 13.jun 2017 på Ballerup Atletik Stadion
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  SAMLET STILLING 
 AAM/AIFIF/HIGIC/HEHviAMGA/GTSP-2BACHviAM-
FØR8517p9106p8603p9920p8258p7109p8024p7714p
NU9438p8683p8298p6765p8363p9160p8157p7897p
TOTAL17955p17789p16901p16685p16621p16269p16181p15611p
 GIC/HEBBBAKSP-1ROARFIF/HISP-KBAK-K
FØR8104p7103p6719p6243p6089p5480p4733p4997p
NU6787p6595p6275p6362p6207p5718p5622p5310p
TOTAL14891p13698p12994p12605p12296p11198p10355p10307p
 Trongården IF       
FØR        
NU1144p       
TOTAL1144p       
  SPRINT 
 AAM/AIGA/GTSP-2ROARFIF/HIHviAM-SP-1BAC
 2159p2099p1978p1889p1886p1753p1703p1542p
1001155p750p1034p715p686p1050p877p638p
400522p728p821p770p491p703p363p802p
1000ST482p621p123p404p709p 463p102p
 SP-KGIC/HEBBHviAMBAKBAK-KGIC/HEFIF/HI
 1384p1337p1288p1050p1039p773p666p602p
100786p666p758p1050p404p404p666p602p
400 456p530p 430p369p  
1000ST598p215p  205p   
  MELLEM- & LANGDISTANCE 
 AAM/AISP-2BACHviAM-GIC/HEBAKBAK-KGIC/HE
 1694p1642p1601p1596p1549p1469p1469p1461p
1500799p731p835p766p740p751p751p721p
5000895p911p766p830p809p718p718p740p
 FIF/HISP-KFIF/HIGA/GTSP-1BBROAR 
 1404p1276p1270p1234p1111p947p898p 
1500639p731p639p749p364p869p508p 
5000765p545p631p485p747p78p390p 
  SPRING 
 AAM/AIFIF/HIGIC/HEHviAMSP-2SP-KGA/GTBB
 2401p2372p2139p1995p1924p1924p1924p1831p
852p674p763p793p522p522p612p728p
ST886p788p519p335p870p870p591p546p
663p910p857p867p532p532p721p557p
 BACHviAM-BAKGIC/HESP-1FIF/HIBAK-KROAR
 1685p1658p1648p1620p1452p976p960p712p
603p793p960p763p594p427p960p237p
ST453p   317p   
629p865p688p857p541p549p 475p
 Trongården IF       
 411p       
        
ST411p       
        
  KAST 
 HviAMSP-2GIC/HEBACAAM/AIFIF/HIGA/GTGIC/HE
 3720p3616p3361p3329p3184p3155p3106p2952p
KU910p866p844p803p829p748p765p828p
DI998p990p835p735p716p751p837p723p
HA982p1012p999p900p709p753p880p798p
SP830p748p683p891p930p903p624p603p
 HviAM-FIF/HIROARBBBAKBAK-KSP-1SP-K
 2890p2736p2708p2529p2119p2108p2096p1038p
KU910p748p830p601p734p734p780p477p
DI998p751p515p564p679p520p289p279p
HA982p753p631p722p706p361p605p 
SP 484p732p642p 493p422p282p
 Trongården IF       
 733p       
KU        
DI        
HA        
SP733p       
  MÆND SENIOR - 100 METERTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +2.7m/s  2h: +1.2m/s  3h: +0.5m/s  4h: +0.5m/s
1 11.843h Christian Traikowski -65 (m52)Sparta 21034p 
2 12.122h Jan Swensson -77 (m40)Roar Atletik715p 
3 w12.361h Kim Vilborg -72 (m45)Greve/Greve trim750p 
4 12.664h Bernie Bengsson -62 (m55)Sparta 1877p 
5 13.004h Davide Sacchi -74 (m43)GIC/HELLAS(560p) 
6 13.022h Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM1050p 
= 13.022h Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM - K1050p 
8 13.594h Henrik Berg -63 (m54)Bagsværd AC638p 
9 13.623h Anders Marhisen -55 (m62)Amager/AIF(800p) 
10 14.733h Steen Skovgaard -54 (m63)Greve/Greve trim(584p) 
11 w14.871h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Spata - K786p 
= w14.871h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Sparta 2(786p) 
13 15.002h Birger Luthmann -45 (m72)BEN HUR758p 
14 15.172h Vivi Willhelm -47 (k70)Amager/AIF1155p 
15 16.083h Per A Jørgensen -63 (m54)Trongården IF(207p) 
16 w16.401h Torben Pedersen -39 (m78)FIF/HIF686p 
17 w17.221h Jette Svendsen -62 (k55)FIF/Helsingør - K602p 
18 18.032h Lisbeth Hansen -53 (k64)Glostrup/Hellas - K666p 
= 18.032h Lisbeth Hansen -53 (k64)GIC/HELLAS666p 
20 w18.641h Jeanette Rønning -65 (k52)Ballerup AK - K404p 
= w18.641h Jeanette Rønning -65 (k52)Ballerup AK404p 
22 23.594h Kirsten Bay -38 (k79)Glostrup/Hellas - K(502p) 
 dns0.003h Lisbet Tuxen -62 (k55)BEN HUR  
 dns0.003h Zhuoyan Cai -80 (m37)FIF/HIF  
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +2.7m/s  2h: +1.2m/s  3h: +0.5m/s  4h: +0.5m/s
1 11.22 / 1155p2h Vivi Willhelm -47 (k70)Amager/AIF  
2 11.79 / 1050p2h Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM  
3 11.79 / 1050p2h Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM - K  
4 10.52 / 1034p3h Christian Traikowski -65 (m52)Sparta 2  
5 11.03 / 877p4h Bernie Bengsson -62 (m55)Sparta 1  
6 11.30 / 800p3h Anders Marhisen -55 (m62)Amager/AIF  
7 w13.37 / 786p1h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Sparta 2  
8 w13.37 / 786p1h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Spata - K  
9 11.45 / 758p2h Birger Luthmann -45 (m72)BEN HUR  
10 w11.48 / 750p1h Kim Vilborg -72 (m45)Greve/Greve trim  
11 11.61 / 715p2h Jan Swensson -77 (m40)Roar Atletik  
12 w11.72 / 686p1h Torben Pedersen -39 (m78)FIF/HIF  
13 14.17 / 666p2h Lisbeth Hansen -53 (k64)Glostrup/Hellas - K  
14 14.17 / 666p2h Lisbeth Hansen -53 (k64)GIC/HELLAS  
15 11.91 / 638p4h Henrik Berg -63 (m54)Bagsværd AC  
16 w14.63 / 602p1h Jette Svendsen -62 (k55)FIF/Helsingør - K  
17 12.13 / 584p3h Steen Skovgaard -54 (m63)Greve/Greve trim  
18 12.23 / 560p4h Davide Sacchi -74 (m43)GIC/HELLAS  
19 15.40 / 502p4h Kirsten Bay -38 (k79)Glostrup/Hellas - K  
20 w16.23 / 404p1h Jeanette Rønning -65 (k52)Ballerup AK  
21 w16.23 / 404p1h Jeanette Rønning -65 (k52)Ballerup AK - K  
22 14.10 / 207p3h Per A Jørgensen -63 (m54)Trongården IF  
 dns0.003h Zhuoyan Cai -80 (m37)FIF/HIF  
 dns0.003h Lisbet Tuxen -62 (k55)BEN HUR  
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.90 Hentie Swieggers -75 (m42)FIF/HIF788p 
2 3.70 Katrine Larsåsen -86 (k31)Spata - K870p 
= 3.70 Katrine Larsåsen -86 (k31)Sparta 2870p 
4 3.30 Lars Hanssun -70 (m47)Amager/AIF(674p) 
5 3.00 Thomas Andersson -69 (m48)Greve/Greve trim591p 
6 2.70 Birger Fisker -46 (m71)Amager/AIF886p 
7 2.70 Søren Poulsen -65 (m52)BEN HUR546p 
8 2.50 René Bang Hansen -67 (m50)Bagsværd AC453p 
9 2.50 Sverre Vange -71 (m46)Trongården IF411p 
10 2.10 Svend-Erik Dreisig -51 (m66)GIC/HELLAS519p 
11 2.10 Carsten Damslund -66 (m51)Hvidovre AM335p 
12 1.70 Henning Steffan Jensen -54 (m63)Sparta 1317p 
 dnsX Kaj Hammargren -64 (m53)BEN HUR  
 1.601.701.802.102.202.302.402.502.602.702.802.903.003.103.203.303.403.603.703.803.904.30
Hentie Swieggers               o o  oxxx
Katrine Larsåsen                 ooxxx  
Katrine Larsåsen                 ooxxx  
Lars Hanssun           xxoooooxxx     
Thomas Andersson     o  xooooxxoxx        
Birger Fisker       o oxxx           
Søren Poulsen    o oo xo xxx          
René Bang Hansen     o xo xxx            
Sverre Vange     xo xxo              
Svend-Erik Dreisig   oxxx                 
Carsten Damslund   xxoxxx                 
Henning Steffan Jensenoxox                   
Kaj Hammargren                      
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.67 / 886p Birger Fisker -46 (m71)Amager/AIF  
2 3.76 / 870p Katrine Larsåsen -86 (k31)Sparta 2  
3 3.76 / 870p Katrine Larsåsen -86 (k31)Spata - K  
4 4.31 / 788p Hentie Swieggers -75 (m42)FIF/HIF  
5 3.89 / 674p Lars Hanssun -70 (m47)Amager/AIF  
6 3.58 / 591p Thomas Andersson -69 (m48)Greve/Greve trim  
7 3.41 / 546p Søren Poulsen -65 (m52)BEN HUR  
8 3.31 / 519p Svend-Erik Dreisig -51 (m66)GIC/HELLAS  
9 3.06 / 453p René Bang Hansen -67 (m50)Bagsværd AC  
10 2.90 / 411p Sverre Vange -71 (m46)Trongården IF  
11 2.61 / 335p Carsten Damslund -66 (m51)Hvidovre AM  
12 2.54 / 317p Henning Steffan Jensen -54 (m63)Sparta 1  
 dnsX Kaj Hammargren -64 (m53)BEN HUR  
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 56.76 Jan Cordius -66 (m51)Sparta 21012p 
2 47.66 Steen F Mortensen -63 (m54)Bagsværd AC900p 
3 40.25 Knud Høyer -46 (m71)Greve/Greve trim880p 
4 37.82 Uffe Jensen -66 (m51)Ballerup AK(665p) 
5 37.15 Lars Hanssun -70 (m47)Amager/AIF(694p) 
6 36.68 Rene Nybo -61 (m56)Sparta 2(715p) 
7 35.44 Frank Larsen -53 (m64)Trongården IF(740p) 
8 33.85 Kaare Knudsen -52 (m65)BEN HUR722p 
9 33.82 Finn Ankerstjerne -35 (m82)GIC/HELLAS999p 
10 33.70 Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM - K982p 
= 33.70 Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM982p 
12 33.64 Dorte Maria Ramlov -60 (k57)FIF/Helsingør - K753p 
= 33.64 Dorte Mara Ramlov -60 (k57)FIF/HIF753p 
14 32.57 Jørgen Gotsch -46 (m71)Ballerup AK706p 
15 31.97 Mette Overgaard Nielsen -71 (k46)Roar Atletik631p 
16 31.97 Vigge Svenningsen -60 (m57)FIF/HIF(632p) 
17 29.61 Ulla Vadstrup Nielsen -51 (k66)GIC/HELLAS(798p) 
= 29.61 Ulle Vadstrup Nielsen -51 (k66)Glostrup/Hellas - K798p 
19 25.76 Niels Jørgen Holst -48 (m69)Sparta 1605p 
20 24.27 Lilli Christensen -48 (k69)Glostrup/Hellas - K(699p) 
21 24.07 Val Hamilton -47 (k70)Amager/AIF709p 
22 18.29 Jeanette Rønning -65 (k52)Ballerup AK - K361p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jan Cordius53.4656.15x56.76
Steen F Mortensen45.18x47.6646.59
Knud Høyerx38.64x40.25
Uffe Jensen36.5937.82xx
Lars Hanssun34.4737.1536.25x
Rene Nybox36.68xx
Frank Larsenxx35.44x
Kaare Knudsen33.85xxx
Finn Ankerstjerne33.4833.82
Inge Faldager33.7033.5130.0933.04
Inge Faldager33.7033.5130.0933.04
Dorte Maria Ramlov32.6633.64x33.08
Dorte Mara Ramlov32.6633.64x33.08
Jørgen Gotschxx32.57x
Mette Overgaard Nielsen31.74xx31.97
Vigge Svenningsen29.3430.4131.9731.68
Ulla Vadstrup Nielsen29.2829.61xx
Ulle Vadstrup Nielsen29.2829.61xx
Niels Jørgen Holstxxx25.76
Lilli Christensen23.9924.2723.75x
Val Hamilton24.07x22.52x
Jeanette Rønning14.1914.3916.2818.29
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 68.79 / 1012p Jan Cordius -66 (m51)Sparta 2  
2 67.90 / 999p Finn Ankerstjerne -35 (m82)GIC/HELLAS  
3 63.14 / 982p Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM - K  
4 63.14 / 982p Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM  
5 61.42 / 900p Steen F Mortensen -63 (m54)Bagsværd AC  
6 60.04 / 880p Knud Høyer -46 (m71)Greve/Greve trim  
7 51.70 / 798p Ulle Vadstrup Nielsen -51 (k66)Glostrup/Hellas - K  
8 51.70 / 798p Ulla Vadstrup Nielsen -51 (k66)GIC/HELLAS  
9 48.88 / 753p Dorte Mara Ramlov -60 (k57)FIF/HIF  
10 48.88 / 753p Dorte Maria Ramlov -60 (k57)FIF/Helsingør - K  
11 50.82 / 740p Frank Larsen -53 (m64)Trongården IF  
12 49.61 / 722p Kaare Knudsen -52 (m65)BEN HUR  
13 49.15 / 715p Rene Nybo -61 (m56)Sparta 2  
14 46.11 / 709p Val Hamilton -47 (k70)Amager/AIF  
15 48.58 / 706p Jørgen Gotsch -46 (m71)Ballerup AK  
16 45.47 / 699p Lilli Christensen -48 (k69)Glostrup/Hellas - K  
17 47.75 / 694p Lars Hanssun -70 (m47)Amager/AIF  
18 45.83 / 665p Uffe Jensen -66 (m51)Ballerup AK  
19 43.66 / 632p Vigge Svenningsen -60 (m57)FIF/HIF  
20 41.26 / 631p Mette Overgaard Nielsen -71 (k46)Roar Atletik  
21 41.88 / 605p Niels Jørgen Holst -48 (m69)Sparta 1  
22 24.31 / 361p Jeanette Rønning -65 (k52)Ballerup AK - K  
  MÆND SENIOR - 5000 METERTIRS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 17.30.662h Henrik Dufke -74 (m43)FIF/HIF(557p) 
2 18.11.781h Flemming Adler -74 (m43)Amager/AIF(465p) 
3 18.17.441h Johnny Møller -59 (m58)Sparta 1747p 
4 19.01.401h Jens Larsen -63 (m54)Trongården IF(562p) 
5 19.16.961h Niels Hansen -58 (m59)FIF/HIF631p 
6 19.38.371h Malene Munkholm -68 (k49)Sparta 2911p 
7 19.43.931h Rolf Køngerskov -50 (m67)Bagsværd AC766p 
8 20.28.221h Alex Henriksen -49 (m68)GIC/HELLAS(697p) 
9 20.32.891h Helene Bothilde Rønne -68 (k49)Hvidovre AM - K830p 
10 21.16.261h Kristine Rasmussen -71 (k46)Ballerup AK - K718p 
= 21.16.263h Kristine Rasmussen -71 (k46)Ballerup AK718p 
12 21.18.571h Helene Thopholm (k0)Spata - K545p 
13 21.24.392h Anni Vedel -65 (k52)Glostrup/Hellas - K809p 
= 21.24.393h Anni Vedel -69 (k48)GIC/HELLAS740p 
15 21.30.102h Jannie Hansen -60 (k57)Amager/AIF895p 
16 21.47.452h Benedicte Kastrup -66 (k51)Bagsværd AC(760p) 
17 21.57.272h Jane Andersen -65 (k52)FIF/Helsingør - K765p 
18 24.35.541h Jeanne Sjørslev -70 (k47)Greve/Greve trim485p 
19 27.06.412h Marianne Eriksen -66 (k51)Roar Atletik390p 
20 27.08.482h Bjarne Kjellberg -51 (m66)BEN HUR78p 
21 29.19.962h Jan Stern Johansen -54 (m63)BEN HUR(1p) 
 dns0.002h Hele Bothilde Rønne -68 (k49)Hvidovre AM  
 dns0.002h Helene Thopholm -66 (k51)Sparta 2  
 dns0.002h Dara Camilla Hedevig -78 (k39)Sparta 1  
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 17.18.15 / 911p1h Malene Munkholm -68 (k49)Sparta 2  
2 17.27.44 / 895p2h Jannie Hansen -60 (k57)Amager/AIF  
3 18.06.18 / 830p1h Helene Bothilde Rønne -68 (k49)Hvidovre AM - K  
4 18.18.80 / 809p2h Anni Vedel -65 (k52)Glostrup/Hellas - K  
5 15.14.83 / 766p1h Rolf Køngerskov -50 (m67)Bagsværd AC  
6 18.46.93 / 765p2h Jane Andersen -65 (k52)FIF/Helsingør - K  
7 18.49.64 / 760p2h Benedicte Kastrup -66 (k51)Bagsværd AC  
8 15.21.31 / 747p1h Johnny Møller -59 (m58)Sparta 1  
9 19.02.47 / 740p3h Anni Vedel -69 (k48)GIC/HELLAS  
10 19.16.93 / 718p3h Kristine Rasmussen -71 (k46)Ballerup AK  
11 19.16.93 / 718p1h Kristine Rasmussen -71 (k46)Ballerup AK - K  
12 15.38.98 / 697p1h Alex Henriksen -49 (m68)GIC/HELLAS  
13 16.03.17 / 631p1h Niels Hansen -58 (m59)FIF/HIF  
14 16.30.06 / 562p1h Jens Larsen -63 (m54)Trongården IF  
15 16.32.04 / 557p2h Henrik Dufke -74 (m43)FIF/HIF  
16 21.18.57 / 545p1h Helene Thopholm (k0)Spata - K  
17 22.05.04 / 485p1h Jeanne Sjørslev -70 (k47)Greve/Greve trim  
18 17.10.86 / 465p1h Flemming Adler -74 (m43)Amager/AIF  
19 23.25.22 / 390p2h Marianne Eriksen -66 (k51)Roar Atletik  
20 21.11.85 / 78p2h Bjarne Kjellberg -51 (m66)BEN HUR  
21 23.34.48 / 1p2h Jan Stern Johansen -54 (m63)BEN HUR  
 dns0.002h Dara Camilla Hedevig -78 (k39)Sparta 1  
 dns0.002h Helene Thopholm -66 (k51)Sparta 2  
 dns0.002h Hele Bothilde Rønne -68 (k49)Hvidovre AM  
  MÆND SENIOR - SPYDKASTTIRS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 GRUPPE 1
1 48.49 Bjørn Malskær -65 (m52)Hvidovre AM830p 
2 41.00 Rene Nybo -61 (m56)Sparta 2748p 
3 40.15 Ole Biering -65 (m52)GIC/HELLAS683p 
4 39.95 Birger Fisker -46 (m71)Amager/AIF930p 
5 38.93 Mogens Maltby -59 (m58)Trongården IF733p 
6 38.87 Jesper Wiingaard -70 (m47)Greve/Greve trim624p 
7 37.39 Torben Søderberg -45 (m72)Bagsværd AC891p 
8 36.86 Michael Kure -71 (m46)Amager/AIF(582p) 
9 34.54 Flemming Orneborg -41 (m76)FIF/HIF903p 
10 33.16 Mette Overgaard Nielsen -71 (k46)Roar Atletik732p 
11 32.81 Knud Erik Pedersen -60 (m57)FIF/HIF(603p) 
12 31.51 René Bang Hansen -67 (m50)Bagsværd AC(511p) 
13 30.24 Jens Olsen -51 (m66)BEN HUR642p 
14 29.46 Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM(658p) 
15 27.51 Claus Mouritzen -72 (m45)Sparta 1422p 
16 27.20 Jeanne Sjørslev -70 (k47)Greve/Greve trim(606p) 
17 21.81 Omar El-Azem -36 (m81)Roar Atletik(629p) 
18 20.95 Heidi Pfeiffer -74 (k43)Ballerup AK - K(431p) 
19 20.66 Jane Andersen -65 (k52)FIF/Helsingør - K484p 
20 18.51 Ulle Vadstrup Nielsen -51 (k66)Glostrup/Hellas - K(599p) 
21 17.09 Lilli Christensen -48 (k69)Glostrup/Hellas - K603p 
22 16.20 Kirsten Rask -53 (k64)Ballerup AK - K493p 
23 11.73 Helle Nørgaard -62 (k55)Spata - K282p 
  X Jørgen Gotsch -46 (m71)Ballerup AK  
 GRUPPE 2
1 29.46 Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM - K(658p) 
2 11.93 Helle Nørgaard -62 (k55)Sparta 1(288p) 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Bjørn Malskær48.49xx46.70
Rene Nybo41.00x
Ole Bieringx33.7234.8740.15
Birger Fisker30.4639.95
Mogens Maltby36.4738.93xx
Jesper Wiingaardx38.8737.7834.29
Torben Søderberg36.69x35.7337.39
Michael Kure36.0535.0636.8635.86
Flemming Orneborg32.4731.7134.54x
Mette Overgaard Nielsen33.16
Knud Erik Pedersenx32.8131.50x
René Bang Hansen31.51xxx
Jens Olsen29.9929.7330.24x
Mette Jepsen28.8328.9029.46x
Claus Mouritzen21.8027.51xx
Jeanne Sjørslev24.5026.0127.0327.20
Omar El-Azem19.0118.8121.81x
Heidi Pfeiffer20.9517.1218.8918.43
Jane Andersen17.7617.9720.66x
Ulle Vadstrup Nielsen18.51x17.67x
Lilli Christensen17.0915.77xx
Kirsten Raskx16.20x15.02
Helle Nørgaard9.59x11.73x
Jørgen Gotsch
Mette Jepsen28.8328.9029.46x
Helle Nørgaard9.59x11.93x
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 68.82 / 930p1h Birger Fisker -46 (m71)Amager/AIF  
2 66.86 / 903p1h Flemming Orneborg -41 (m76)FIF/HIF  
3 66.00 / 891p1h Torben Søderberg -45 (m72)Bagsværd AC  
4 61.67 / 830p1h Bjørn Malskær -65 (m52)Hvidovre AM  
5 55.76 / 748p1h Rene Nybo -61 (m56)Sparta 2  
6 54.66 / 733p1h Mogens Maltby -59 (m58)Trongården IF  
7 42.04 / 732p1h Mette Overgaard Nielsen -71 (k46)Roar Atletik  
8 51.06 / 683p1h Ole Biering -65 (m52)GIC/HELLAS  
9 37.94 / 658p2h Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM - K  
10 37.94 / 658p1h Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM  
11 48.12 / 642p1h Jens Olsen -51 (m66)BEN HUR  
12 47.19 / 629p1h Omar El-Azem -36 (m81)Roar Atletik  
13 46.86 / 624p1h Jesper Wiingaard -70 (m47)Greve/Greve trim  
14 35.03 / 606p1h Jeanne Sjørslev -70 (k47)Greve/Greve trim  
15 34.90 / 603p1h Lilli Christensen -48 (k69)Glostrup/Hellas - K  
16 45.34 / 603p1h Knud Erik Pedersen -60 (m57)FIF/HIF  
17 34.67 / 599p1h Ulle Vadstrup Nielsen -51 (k66)Glostrup/Hellas - K  
18 43.81 / 582p1h Michael Kure -71 (m46)Amager/AIF  
19 38.68 / 511p1h René Bang Hansen -67 (m50)Bagsværd AC  
20 28.77 / 493p1h Kirsten Rask -53 (k64)Ballerup AK - K  
21 28.26 / 484p1h Jane Andersen -65 (k52)FIF/Helsingør - K  
22 25.30 / 431p1h Heidi Pfeiffer -74 (k43)Ballerup AK - K  
23 32.23 / 422p1h Claus Mouritzen -72 (m45)Sparta 1  
24 17.27 / 288p2h Helle Nørgaard -62 (k55)Sparta 1  
25 16.98 / 282p1h Helle Nørgaard -62 (k55)Spata - K  
  X1h Jørgen Gotsch -46 (m71)Ballerup AK  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGTIRS KL. 19.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 GRUPPE 1
1 1.55 Ole Biering -65 (m52)GIC/HELLAS(746p) 
2 1.45 Per Hansen -55 (m62)Ballerup AK(827p) 
= 1.45 René Bang Hansen -67 (m50)Bagsværd AC603p 
4 1.40 Kim Ahlmann -64 (m53)Greve/Greve trim(603p) 
5 1.40 Michael Pilegaard Hansen -67 (m50)Bagsværd AC(550p) 
6 1.40 Knud Erik Pedersen -60 (m57)FIF/HIF674p 
7 1.35 Søren Poulsen -65 (m52)BEN HUR(532p) 
8 1.35 Mogens Maltby -59 (m58)Trongården IF(630p) 
9 1.30 Thomas Brinch -62 (m55)Amager/AIF(524p) 
10 1.30 Jens Olsen -51 (m66)BEN HUR728p 
11 1.25 Laila Ankerstjerne -65 (k52)Glostrup/Hellas - K763p 
= 1.25 Jesper Jørgensen -55 (m62)Sparta 1594p 
= 1.25 Steen Skovgaard -54 (m63)Greve/Greve trim612p 
14 1.20 Helle Nielsen -60 (k57)Hvidovre AM - K793p 
15 1.15 Peter Bjørnvad -72 (m45)Roar Atletik237p 
16 1.10 Nina Bech-Andersen -69 (k48)Spata - K522p 
= 1.10 Nina Bech-Andersen -69 (k48)Sparta 2522p 
18 1.05 Vivi Willhelm -47 (k70)Amager/AIF852p 
19 1.05 Laura Madsen -72 (k45)FIF/Helsingør - K427p 
20 1.05 Kirsten Köster -43 (k74)Ballerup AK - K960p 
  X Tina Binzer -62 (k55)Sparta 1  
 dnsX Flemming Orneborg -41 (m76)FIF/HIF  
 GRUPPE 2
1 1.25 Laila Ankerstjerne -65 (k52)GIC/HELLAS763p 
2 1.20 Helle Nilesen -60 (k57)Hvidovre AM793p 
3 1.05 Kirsten Küster -43 (k74)Ballerup AK960p 
  X Tine Binzer -62 (k55)Spata - K  
 0.900.951.001.051.101.151.201.251.301.351.401.451.501.551.60 
Ole Biering         oooxxoxoxxx
Per Hansen        xoxooxoxxx  
René Bang Hansen       ooxoxoxoxxx  
Kim Ahlmann         ooxxx   
Michael Pilegaard Hansen        ooxoxxx   
Knud Erik Pedersen        o xxo xxx  
Søren Poulsen       oooxxx    
Mogens Maltby       ooxxoxxx    
Thomas Brinch      ooxoxxx     
Jens Olsen     oooxxo      
Laila Ankerstjerne    ooooxxx      
Jesper Jørgensen      ooxxx      
Steen Skovgaard       oxxx      
Helle Nielsen    ooxxox       
Peter Bjørnvad  o oxo         
Nina Bech-Andersen    o          
Nina Bech-Andersen    o          
Vivi Willhelm   oxxx          
Laura Madsenoxoooxxx          
Kirsten Kösterooxoxoxxx          
Tina Binzer xxx             
Flemming Orneborg               
Laila Ankerstjerne    ooooxxx      
Helle Nilesen    ooxxoxxx       
Kirsten Küsterooxoxoxxx          
Tine Binzer xxx             
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.76 / 960p2h Kirsten Küster -43 (k74)Ballerup AK  
2 1.76 / 960p1h Kirsten Köster -43 (k74)Ballerup AK - K  
3 1.65 / 852p1h Vivi Willhelm -47 (k70)Amager/AIF  
4 1.93 / 827p1h Per Hansen -55 (m62)Ballerup AK  
5 1.59 / 793p1h Helle Nielsen -60 (k57)Hvidovre AM - K  
6 1.59 / 793p2h Helle Nilesen -60 (k57)Hvidovre AM  
7 1.56 / 763p1h Laila Ankerstjerne -65 (k52)Glostrup/Hellas - K  
8 1.56 / 763p2h Laila Ankerstjerne -65 (k52)GIC/HELLAS  
9 1.84 / 746p1h Ole Biering -65 (m52)GIC/HELLAS  
10 1.82 / 728p1h Jens Olsen -51 (m66)BEN HUR  
11 1.76 / 674p1h Knud Erik Pedersen -60 (m57)FIF/HIF  
12 1.71 / 630p1h Mogens Maltby -59 (m58)Trongården IF  
13 1.69 / 612p1h Steen Skovgaard -54 (m63)Greve/Greve trim  
14 1.68 / 603p1h Kim Ahlmann -64 (m53)Greve/Greve trim  
15 1.68 / 603p1h René Bang Hansen -67 (m50)Bagsværd AC  
16 1.67 / 594p1h Jesper Jørgensen -55 (m62)Sparta 1  
17 1.62 / 550p1h Michael Pilegaard Hansen -67 (m50)Bagsværd AC  
18 1.60 / 532p1h Søren Poulsen -65 (m52)BEN HUR  
19 1.59 / 524p1h Thomas Brinch -62 (m55)Amager/AIF  
20 1.31 / 522p1h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Sparta 2  
21 1.31 / 522p1h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Spata - K  
22 1.21 / 427p1h Laura Madsen -72 (k45)FIF/Helsingør - K  
23 1.26 / 237p1h Peter Bjørnvad -72 (m45)Roar Atletik  
  X2h Tine Binzer -62 (k55)Spata - K  
  X1h Tina Binzer -62 (k55)Sparta 1  
 dnsX1h Flemming Orneborg -41 (m76)FIF/HIF  
  MÆND SENIOR - 400 METERTIRS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 53.451h Jakob Wolfgang -81 (m36)Bagsværd AC802p 
2 55.461h Jan Swensson -77 (m40)Roar Atletik770p 
3 58.191h Kim Vilborg -72 (m45)Greve/Greve trim728p 
4 1.00.574h Zhuoyan Cai -80 (m37)FIF/HIF491p 
5 1.07.373h Claus Mouritzen -72 (m45)Sparta 1363p 
6 1.07.872h Per A Jørgensen -63 (m54)Trongården IF(489p) 
7 1.07.932h Bo Antvorskoc -61 (m56)Amager/AIF522p 
8 1.08.242h Christina Hjorth Madsen -80 (k37)Hvidovre AM - K703p 
9 1.10.541h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Sparta 2821p 
10 1.12.644h Jesper Lützen -57 (m60)Ballerup AK430p 
11 1.12.974h Henrik Holmgaard -55 (m62)GIC/HELLAS456p 
12 1.19.833h Torben Schaltz -58 (m59)Sparta 1(216p) 
13 1.22.863h ErikBahn -41 (m76)BEN HUR530p 
14 1.25.392h Ivan Jeppesen -46 (m71)GIC/HELLAS(298p) 
15 1.26.363h Jørgen Linde -42 (m75)FIF/HIF(388p) 
16 1.34.784h Birthe Them Andersen -55 (k62)Bagsværd AC(562p) 
17 1.36.801h Kirsten Schilling -63 (k54)Ballerup AK - K369p 
 dns0.002h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Spata - K  
 dns0.002h Birger Luthmann -45 (m72)BEN HUR  
 dns0.003h Christina Hjorth Madsen -80 (k37)Hvidovre AM  
 dns0.004h Jesper Wiingaard -70 (m47)Greve/Greve trim  
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.01.64 / 821p1h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Sparta 2  
2 51.28 / 802p1h Jakob Wolfgang -81 (m36)Bagsværd AC  
3 51.88 / 770p1h Jan Swensson -77 (m40)Roar Atletik  
4 52.69 / 728p1h Kim Vilborg -72 (m45)Greve/Greve trim  
5 1.05.76 / 703p2h Christina Hjorth Madsen -80 (k37)Hvidovre AM - K  
6 1.11.18 / 562p4h Birthe Them Andersen -55 (k62)Bagsværd AC  
7 56.85 / 530p3h ErikBahn -41 (m76)BEN HUR  
8 57.03 / 522p2h Bo Antvorskoc -61 (m56)Amager/AIF  
9 57.75 / 491p4h Zhuoyan Cai -80 (m37)FIF/HIF  
10 57.79 / 489p2h Per A Jørgensen -63 (m54)Trongården IF  
11 58.58 / 456p4h Henrik Holmgaard -55 (m62)GIC/HELLAS  
12 59.24 / 430p4h Jesper Lützen -57 (m60)Ballerup AK  
13 1.00.32 / 388p3h Jørgen Linde -42 (m75)FIF/HIF  
14 1.19.86 / 369p1h Kirsten Schilling -63 (k54)Ballerup AK - K  
15 1.01.00 / 363p3h Claus Mouritzen -72 (m45)Sparta 1  
16 1.02.89 / 298p2h Ivan Jeppesen -46 (m71)GIC/HELLAS  
17 1.05.58 / 216p3h Torben Schaltz -58 (m59)Sparta 1  
 dns0.003h Christina Hjorth Madsen -80 (k37)Hvidovre AM  
 dns0.004h Jesper Wiingaard -70 (m47)Greve/Greve trim  
 dns0.002h Nina Bech-Andersen -69 (k48)Spata - K  
 dns0.002h Birger Luthmann -45 (m72)BEN HUR  
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTTIRS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 GRUPPE 1
1 54.25 Jan Cordius -66 (m51)Sparta 2990p 
2 43.74 Martin Iversen -56 (m61)Hvidovre AM(825p) 
3 40.12 Kasper Skov-Mikkelsen -65 (m52)Bagsværd AC735p 
4 39.54 Rene Nybo -61 (m56)Sparta 2(775p) 
5 38.60 Vivian Kraft Christensen -66 (k51)Hvidovre AM - K(918p) 
6 36.98 Steen F Mortensen -63 (m54)Bagsværd AC(699p) 
7 36.66 Knud Høyer -46 (m71)Greve/Greve trim837p 
8 32.54 Knud Erik Pedersen -60 (m57)FIF/HIF(642p) 
9 30.69 Kaj Hammargren -64 (m53)BEN HUR564p 
10 30.02 Jørgen Gotsch -46 (m71)Ballerup AK679p 
11 28.31 Dorte Maria Ramlov -60 (k57)FIF/Helsingør - K751p 
12 27.97 Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM - K998p 
13 27.37 Jens Olsen -51 (m66)BEN HUR(555p) 
14 27.10 Finn Ankerstjerne -35 (m82)GIC/HELLAS835p 
15 26.00 Frank Larsen -53 (m64)Trongården IF(506p) 
16 24.58 Wojciech Bielenca -72 (m45)GIC/HELLAS(504p) 
17 20.48 Lilli Christensen -48 (k69)Glostrup/Hellas - K723p 
18 19.79 Val Hamilton -47 (k70)Amager/AIF716p 
19 17.73 Omar El-Azem -36 (m81)Roar Atletik515p 
20 16.57 Anke Hagen -66 (k51)Glostrup/Hellas - K(380p) 
21 14.99 Kirsten Rask -53 (k64)Ballerup AK - K(455p) 
22 14.99 Torben Schaltz -58 (m59)Sparta 1289p 
23 13.20 Kirsten Köster -43 (k74)Ballerup AK - K520p 
24 11.51 Tine Binzer -62 (k55)Spata - K279p 
  X Allan Kolbye -59 (m58)Amager/AIF  
  X Niels Ole Frederiksen -41 (m76)Roar Atletik  
 GRUPPE 2
1 28.31 Dorte Mara Ramlov -60 (k57)FIF/HIF751p 
2 27.97 Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM998p 
3 14.99 Kirsten Rask -53 (k64)Ballerup AK(455p) 
4 11.51 Tina Binzer -62 (k55)Sparta 1(279p) 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jan Cordius54.2552.5349.74x
Martin Iversenx43.74x42.18
Kasper Skov-Mikkelsen40.12x39.65x
Rene Nyboxx33.2339.54
Vivian Kraft Christensen38.60xxx
Steen F Mortensen36.98x34.6534.40
Knud Høyer36.6635.4335.2535.33
Knud Erik Pedersen30.3732.1432.4832.54
Kaj Hammargren29.20x30.5530.69
Jørgen Gotsch27.9030.02xx
Dorte Maria Ramlov27.5027.2628.3028.31
Inge Faldager25.4024.2427.3627.97
Jens Olsenx27.1127.37x
Finn Ankerstjerne26.0827.10x26.40
Frank Larsenx18.9223.2326.00
Wojciech Bielencax24.1324.58x
Lilli Christensen20.48x18.40-
Val Hamilton14.7514.8618.4119.79
Omar El-Azem15.5217.73xx
Anke Hagenxxx16.57
Kirsten Rask14.9913.10x14.78
Torben Schaltz14.52x13.6514.99
Kirsten Köster13.20xxx
Tine Binzerx11.1111.5110.66
Allan Kolbyexxxx
Niels Ole Frederiksenxxxx
Dorte Mara Ramlov27.5027.2628.3028.31
Inge Faldager25.4024.2427.3627.97
Kirsten Rask14.9913.10x14.78
Tina Binzerx11.1111.5110.66
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 55.99 / 998p1h Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM - K  
2 55.99 / 998p2h Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM  
3 56.39 / 990p1h Jan Cordius -66 (m51)Sparta 2  
4 51.66 / 918p1h Vivian Kraft Christensen -66 (k51)Hvidovre AM - K  
5 47.99 / 837p1h Knud Høyer -46 (m71)Greve/Greve trim  
6 47.88 / 835p1h Finn Ankerstjerne -35 (m82)GIC/HELLAS  
7 47.37 / 825p1h Martin Iversen -56 (m61)Hvidovre AM  
8 44.60 / 775p1h Rene Nybo -61 (m56)Sparta 2  
9 42.54 / 751p1h Dorte Maria Ramlov -60 (k57)FIF/Helsingør - K  
10 42.54 / 751p2h Dorte Mara Ramlov -60 (k57)FIF/HIF  
11 42.41 / 735p1h Kasper Skov-Mikkelsen -65 (m52)Bagsværd AC  
12 40.99 / 723p1h Lilli Christensen -48 (k69)Glostrup/Hellas - K  
13 40.65 / 716p1h Val Hamilton -47 (k70)Amager/AIF  
14 40.40 / 699p1h Steen F Mortensen -63 (m54)Bagsværd AC  
15 39.29 / 679p1h Jørgen Gotsch -46 (m71)Ballerup AK  
16 37.28 / 642p1h Knud Erik Pedersen -60 (m57)FIF/HIF  
17 32.98 / 564p1h Kaj Hammargren -64 (m53)BEN HUR  
18 32.47 / 555p1h Jens Olsen -51 (m66)BEN HUR  
19 29.87 / 520p1h Kirsten Köster -43 (k74)Ballerup AK - K  
20 30.23 / 515p1h Omar El-Azem -36 (m81)Roar Atletik  
21 29.73 / 506p1h Frank Larsen -53 (m64)Trongården IF  
22 29.61 / 504p1h Wojciech Bielenca -72 (m45)GIC/HELLAS  
23 26.28 / 455p1h Kirsten Rask -53 (k64)Ballerup AK - K  
24 26.28 / 455p2h Kirsten Rask -53 (k64)Ballerup AK  
25 22.17 / 380p1h Anke Hagen -66 (k51)Glostrup/Hellas - K  
26 17.70 / 289p1h Torben Schaltz -58 (m59)Sparta 1  
27 16.58 / 279p1h Tine Binzer -62 (k55)Spata - K  
28 16.58 / 279p2h Tina Binzer -62 (k55)Sparta 1  
  X1h Allan Kolbye -59 (m58)Amager/AIF  
  X1h Niels Ole Frederiksen -41 (m76)Roar Atletik  
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 GRUPPE 1
1 5.53+2.0 Hentie Swieggers -75 (m42)FIF/HIF(745p) 
2 5.36+0.3 Karsten Nielsen -65 (m52)Hvidovre AM867p 
3 5.10+1.6 Stig Falkenblad -72 (45)Ballerup AK688p 
4 5.05+1.0 Thomas Andersson -69 (m48)Greve/Greve trim721p 
5 4.56+0.8 Michael Pilegaard Hansen -67 (m50)Bagsværd AC629p 
6 4.50+1.5 Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM - K865p 
7 4.47+1.0 Claus Mouritzen -72 (m45)Sparta 1541p 
8 4.19+1.1 Laila Ankerstjerne -65 (k52)Glostrup/Hellas - K857p 
9 w4.19+2.5 Peter Bjørnvad -72 (m45)Roar Atletik475p 
  4.11+0.1     
10 4.16+1.9 Søren Poulsen -65 (m52)BEN HUR557p 
11 3.92+0.9 Anders Marhisen -55 (m62)Amager/AIF(648p) 
12 3.79+0.9 Flemming Orneborg -41 (m76)FIF/HIF910p 
13 3.25+0.0 Per A Jørgensen -63 (m54)Trongården IF(351p) 
14 3.22+0.9 Ninkie Bendtsen -71 (k46)Spata - K532p 
15 3.01-0.1 Lisbeth Roneklindt -55 (k62)Amager/AIF663p 
16 2.93+1.9 Jette Svendsen -62 (k55)FIF/Helsingør - K549p 
17 2.91+0.8 Jesper Jørgensen -55 (m62)Sparta 1(353p) 
18 2.61+1.1 Laura Madsen -72 (k45)FIF/Helsingør - K(374p) 
  X  Christian Andersen -69 (m48)Ballerup AK  
  X  Ole Biering -65 (m52)GIC/HELLAS  
  X  Ann Berit Holm -70 (k47)Spata - K  
  X  Kim Ahlmann -64 (m53)Greve/Greve trim  
 GRUPPE 2
1 4.50+1.5 Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM(865p) 
2 4.19+1.1 Laila Ankerstjerne -65 (k52)GIC/HELLAS857p 
3 3.22+0.9 Ninkie Bendtsen -71 (k46)Sparta 2532p 
  X  Ann Berit Holm -70 (k47)Sparta 2  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Hentie Swieggers5.53+2.05.42+2.0
Karsten Nielsen5.36+0.35.34+1.35.27+1.4- 
Stig Falkenblad5.10+1.64.57+1.4
Thomas Andersson4.79+3.54.81+0.04.91+1.15.05+1.0
Michael Pilegaard Hansen4.56+0.84.51+2.74.54+0.04.27+0.0
Mette Jepsen4.38+1.44.34+1.84.50+1.5- 
Claus Mouritzen4.47+1.04.42+0.04.15+1.44.25+1.3
Laila Ankerstjerne- 4.19+1.14.18+0.43.85+0.0
Peter Bjørnvad4.11+0.14.19+2.5- - 
Søren Poulsen3.80+3.34.16+1.9
Anders Marhisen3.92+0.93.81+0.13.79+2.33.90+1.3
Flemming Orneborgx 3.79+0.9x 3.42+2.5
Per A Jørgensen3.25+0.0- - - 
Ninkie Bendtsen3.22+0.9
Lisbeth Roneklindt2.95+1.03.01-0.12.99+1.42.55+1.5
Jette Svendsen2.93+1.92.87+1.12.70+1.92.86+1.2
Jesper Jørgensen2.91+0.8
Laura Madsen2.61+1.12.52+1.52.37+0.02.50+0.8
Christian Andersen
Ole Biering
Ann Berit Holm
Kim Ahlmann
Mette Jepsen4.38+1.44.34+1.84.50+1.5
Laila Ankerstjerne- 4.19+1.14.18+0.43.85+0.0
Ninkie Bendtsen3.22+0.9
Ann Berit Holm
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.97 / 910p+0.9 Flemming Orneborg -41 (m76)FIF/HIF  
2 6.76 / 867p+0.3 Karsten Nielsen -65 (m52)Hvidovre AM  
3 5.43 / 865p+1.5 Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM - K  
4 5.43 / 865p+1.5 Mette Jepsen -70 (k47)Hvidovre AM  
5 5.39 / 857p+1.1 Laila Ankerstjerne -65 (k52)Glostrup/Hellas - K  
6 5.39 / 857p+1.1 Laila Ankerstjerne -65 (k52)GIC/HELLAS  
7 6.17 / 745p+2.0 Hentie Swieggers -75 (m42)FIF/HIF  
8 6.05 / 721p+1.0 Thomas Andersson -69 (m48)Greve/Greve trim  
9 5.89 / 688p+1.6 Stig Falkenblad -72 (45)Ballerup AK  
10 4.47 / 663p-0.1 Lisbeth Roneklindt -55 (k62)Amager/AIF  
11 5.69 / 648p+0.9 Anders Marhisen -55 (m62)Amager/AIF  
12 5.60 / 629p+0.8 Michael Pilegaard Hansen -67 (m50)Bagsværd AC  
13 5.24 / 557p+1.9 Søren Poulsen -65 (m52)BEN HUR  
14 3.92 / 549p+1.9 Jette Svendsen -62 (k55)FIF/Helsingør - K  
15 5.16 / 541p+1.0 Claus Mouritzen -72 (m45)Sparta 1  
16 3.84 / 532p+0.9 Ninkie Bendtsen -71 (k46)Spata - K  
17 3.84 / 532p+0.9 Ninkie Bendtsen -71 (k46)Sparta 2  
18 w4.83 / 475p+2.5 Peter Bjørnvad -72 (m45)Roar Atletik  
  4.11+0.1     
19 3.07 / 374p+1.1 Laura Madsen -72 (k45)FIF/Helsingør - K  
20 4.22 / 353p+0.8 Jesper Jørgensen -55 (m62)Sparta 1  
21 4.21 / 351p+0.0 Per A Jørgensen -63 (m54)Trongården IF  
  X  Christian Andersen -69 (m48)Ballerup AK  
  X  Ann Berit Holm -70 (k47)Sparta 2  
  X  Ann Berit Holm -70 (k47)Spata - K  
  X  Kim Ahlmann -64 (m53)Greve/Greve trim  
  X  Ole Biering -65 (m52)GIC/HELLAS  
  MÆND SENIOR - 1500 METERTIRS KL. 20.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.34.171h Ivano Castelli -85 (m32)Roar Atletik508p 
2 4.44.392h Jakob Arum -81 (m36)FIF/HIF(451p) 
3 4.51.842h Claus Damgaard Nielsen -72 (m45)Trongården IF(572p) 
4 5.08.662h Bo Antvorskoc -61 (m56)Amager/AIF(688p) 
5 5.24.791h Jes Andersen -51 (m66)Bagsværd AC835p 
6 5.28.921h Bo Nytofte -49 (m68)BEN HUR869p 
7 5.41.932h Ninkie Bendtsen -71 (k46)Sparta 2731p 
= 5.41.933h Ninkie Bendtsen -71 (k46)Spata - K731p 
9 5.45.141h Rikke Ulslev Degn -75 (k42)Ballerup AK - K(644p) 
= 5.45.143h Rikke Ulslev Degn -75 (k42)Ballerup AK(644p) 
11 5.45.371h Helene Bothilde Rønne -68 (k49)Hvidovre AM - K766p 
12 5.46.842h Alex Henriksen -49 (m68)GIC/HELLAS721p 
13 5.55.872h Julie Rosbo -66 (k51)Bagsværd AC(745p) 
14 5.58.771h Betina Romer -65 (k52)Greve/Greve trim749p 
15 6.00.342h Anni Vedel -69 (k48)GIC/HELLAS(667p) 
= 6.00.343h Anni Vedel -65 (k52)Glostrup/Hellas - K740p 
17 6.08.222h Jannie Hansen -60 (k57)Amager/AIF799p 
18 6.09.361h Karen Wolsyld -81 (k36)Trongården IF(426p) 
19 6.13.381h Jesper Jørgensen -55 (m62)Sparta 1364p 
20 6.19.961h Jane Andersen -65 (k52)FIF/Helsingør - K639p 
= 6.19.963h Jane Andersen -65 (k52)FIF/HIF639p 
22 9.22.072h Inge Stampe -39 (k78)Ballerup AK - K751p 
= 9.22.073h Inge Stampe -39 (k78)Ballerup AK751p 
 dns0.001h Hele Bothilde Rønne -68 (k49)Hvidovre AM  
 dns0.001h Henning Steffan Jensen -54 (m63)Sparta 1  
 dns0.002h Olav Bedgaard -68 (m49)Greve/Greve trim  
 dns0.002h Tine Binzer -62 (k55)Spata - K  
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.58.77 / 869p1h Bo Nytofte -49 (m68)BEN HUR  
2 4.01.62 / 835p1h Jes Andersen -51 (m66)Bagsværd AC  
3 4.55.72 / 799p2h Jannie Hansen -60 (k57)Amager/AIF  
4 5.00.82 / 766p1h Helene Bothilde Rønne -68 (k49)Hvidovre AM - K  
5 5.03.13 / 751p3h Inge Stampe -39 (k78)Ballerup AK  
6 5.03.13 / 751p2h Inge Stampe -39 (k78)Ballerup AK - K  
7 5.03.56 / 749p1h Betina Romer -65 (k52)Greve/Greve trim  
8 5.04.06 / 745p2h Julie Rosbo -66 (k51)Bagsværd AC  
9 5.04.89 / 740p3h Anni Vedel -65 (k52)Glostrup/Hellas - K  
10 5.06.34 / 731p3h Ninkie Bendtsen -71 (k46)Spata - K  
11 5.06.34 / 731p2h Ninkie Bendtsen -71 (k46)Sparta 2  
12 4.11.78 / 721p2h Alex Henriksen -49 (m68)GIC/HELLAS  
13 4.14.87 / 688p2h Bo Antvorskoc -61 (m56)Amager/AIF  
14 5.16.85 / 667p2h Anni Vedel -69 (k48)GIC/HELLAS  
15 5.20.67 / 644p1h Rikke Ulslev Degn -75 (k42)Ballerup AK - K  
16 5.20.67 / 644p3h Rikke Ulslev Degn -75 (k42)Ballerup AK  
17 5.21.49 / 639p1h Jane Andersen -65 (k52)FIF/Helsingør - K  
18 5.21.49 / 639p3h Jane Andersen -65 (k52)FIF/HIF  
19 4.26.31 / 572p2h Claus Damgaard Nielsen -72 (m45)Trongården IF  
20 4.33.22 / 508p1h Ivano Castelli -85 (m32)Roar Atletik  
21 4.39.67 / 451p2h Jakob Arum -81 (m36)FIF/HIF  
22 6.01.57 / 426p1h Karen Wolsyld -81 (k36)Trongården IF  
23 4.50.31 / 364p1h Jesper Jørgensen -55 (m62)Sparta 1  
 dns0.002h Olav Bedgaard -68 (m49)Greve/Greve trim  
 dns0.002h Tine Binzer -62 (k55)Spata - K  
 dns0.001h Hele Bothilde Rønne -68 (k49)Hvidovre AM  
 dns0.001h Henning Steffan Jensen -54 (m63)Sparta 1  
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDTIRS KL. 20.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.19 Jan Cordius -66 (m51)Sparta 2866p 
2 13.15 Michael Johansen -75 (m42)Roar Atletik830p 
3 11.82 Kasper Skov-Mikkelsen -65 (m52)Bagsværd AC(783p) 
4 11.72 Steen F Mortensen -63 (m54)Bagsværd AC803p 
5 10.82 Carsten Damslund -66 (m51)Hvidovre AM(699p) 
6 10.75 Knud Høyer -46 (m71)Greve/Greve trim765p 
7 10.22 Vigge Svenningsen -60 (m57)FIF/HIF(728p) 
8 10.02 Thomas Brinch -62 (m55)Amager/AIF(689p) 
9 9.73 Finn Ankerstjerne -35 (m82)GIC/HELLAS844p 
10 9.11 Dorte Maria Ramlov -60 (k57)FIF/Helsingør - K748p 
= 9.11 Dorte Mara Ramlov -60 (k57)FIF/HIF748p 
12 8.98 Lisbeth Sommwr -57 (k60)Sparta 1780p 
13 8.93 Steen Skovgaard -54 (m63)Greve/Greve trim(631p) 
14 8.74 Kaj Hammargren -64 (m53)BEN HUR(573p) 
15 8.68 Uffe Jensen -66 (m51)Ballerup AK(548p) 
16 8.61 Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM910p 
= 8.61 Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM - K910p 
18 8.44 Frank Larsen -53 (m64)Trongården IF(604p) 
19 8.40 Ulle Vadstrup Nielsen -51 (k66)Glostrup/Hellas - K828p 
= 8.40 Ulla Vadstrup Nielsen -51 (k66)GIC/HELLAS(828p) 
21 8.30 Connie Holm -56 (k61)Ballerup AK - K734p 
= 8.30 Connie Holm -56 (k61)Ballerup AK734p 
23 8.26 Kaare Knudsen -52 (m65)BEN HUR601p 
24 7.83 Omar El-Azem -36 (m81)Roar Atletik(650p) 
25 7.71 Val Hamilton -47 (k70)Amager/AIF829p 
26 7.27 Anke Hagen -66 (k51)Glostrup/Hellas - K(530p) 
27 7.05 Jeanette Rønning -65 (k52)Ballerup AK - K(522p) 
28 6.95 Heinrich Dueholm -29 (m88)Sparta 2(695p) 
29 6.16 Helle Nørgaard -62 (k55)Spata - K477p 
= 6.16 Helle Nørgaard -62 (k55)Sparta 1(477p) 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jan Cordiusx13.19xx
Michael Johansen10.2113.1413.0513.15
Kasper Skov-Mikkelsen11.7111.8211.8111.41
Steen F Mortensen11.22x11.72x
Carsten Damslund10.8210.3910.3110.15
Knud Høyer9.7510.7510.62x
Vigge Svenningsen9.479.5710.229.75
Thomas Brinch10.02x9.439.88
Finn Ankerstjerne8.439.739.729.54
Dorte Maria Ramlov8.859.02x9.11
Dorte Mara Ramlov8.859.02x9.11
Lisbeth Sommwr8.698.988.378.69
Steen Skovgaard8.318.458.93
Kaj Hammargren8.38xx8.74
Uffe Jensen8.68xxx
Inge Faldager8.618.118.39x
Inge Faldager8.618.118.39x
Frank Larsen8.448.418.23x
Ulle Vadstrup Nielsen8.407.858.08x
Ulla Vadstrup Nielsen8.407.858.08x
Connie Holm8.308.23x7.96
Connie Holm8.308.23x7.96
Kaare Knudsen7.898.266.94
Omar El-Azem7.836.717.49x
Val Hamilton7.42x7.717.49
Anke Hagen7.187.007.276.82
Jeanette Rønning7.056.686.97
Heinrich Dueholm6.496.176.816.95
Helle Nørgaard5.676.165.934.92
Helle Nørgaard5.676.165.934.92
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 15.64 / 910p Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM  
2 15.64 / 910p Inge Faldager -48 (k69)Hvidovre AM - K  
3 15.71 / 866p Jan Cordius -66 (m51)Sparta 2  
4 15.35 / 844p Finn Ankerstjerne -35 (m82)GIC/HELLAS  
5 15.11 / 830p Michael Johansen -75 (m42)Roar Atletik  
6 14.30 / 829p Val Hamilton -47 (k70)Amager/AIF  
7 14.27 / 828p Ulle Vadstrup Nielsen -51 (k66)Glostrup/Hellas - K  
8 14.27 / 828p Ulla Vadstrup Nielsen -51 (k66)GIC/HELLAS  
9 14.66 / 803p Steen F Mortensen -63 (m54)Bagsværd AC  
10 14.31 / 783p Kasper Skov-Mikkelsen -65 (m52)Bagsværd AC  
11 13.48 / 780p Lisbeth Sommwr -57 (k60)Sparta 1  
12 14.02 / 765p Knud Høyer -46 (m71)Greve/Greve trim  
13 12.96 / 748p Dorte Maria Ramlov -60 (k57)FIF/Helsingør - K  
14 12.96 / 748p Dorte Mara Ramlov -60 (k57)FIF/HIF  
15 12.72 / 734p Connie Holm -56 (k61)Ballerup AK  
16 12.72 / 734p Connie Holm -56 (k61)Ballerup AK - K  
17 13.38 / 728p Vigge Svenningsen -60 (m57)FIF/HIF  
18 12.89 / 699p Carsten Damslund -66 (m51)Hvidovre AM  
19 12.83 / 695p Heinrich Dueholm -29 (m88)Sparta 2  
20 12.73 / 689p Thomas Brinch -62 (m55)Amager/AIF  
21 12.07 / 650p Omar El-Azem -36 (m81)Roar Atletik  
22 11.74 / 631p Steen Skovgaard -54 (m63)Greve/Greve trim  
23 11.29 / 604p Frank Larsen -53 (m64)Trongården IF  
24 11.23 / 601p Kaare Knudsen -52 (m65)BEN HUR  
25 10.76 / 573p Kaj Hammargren -64 (m53)BEN HUR  
26 10.34 / 548p Uffe Jensen -66 (m51)Ballerup AK  
27 9.32 / 530p Anke Hagen -66 (k51)Glostrup/Hellas - K  
28 9.19 / 522p Jeanette Rønning -65 (k52)Ballerup AK - K  
29 8.44 / 477p Helle Nørgaard -62 (k55)Sparta 1  
30 8.44 / 477p Helle Nørgaard -62 (k55)Spata - K  
  MÆND SENIOR - 1000 M STAFETTIRS KL. 20.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.26.491h Steen Skovgaard -54
Kim Ahlmann -64
Jesper Wiingaard -70
Kim Vilborg -72
Greve/Greve Trim -65621p 
2 2.27.002h Torben Pedersen -39
Flemming Orneborg -41
Esben Massotti Kryger -80
Zhuoyan Cai -80
FIF/HIF -60709p 
3 2.28.991h Jesper Breum Eriksen -63
Peter Bjørnvad -72
Ivano Castelli -85
Jan Swensson -77
Roar Atletik -75404p 
4 2.38.852h Torben Schaltz -58
Claus Mouritzen -72
Jesper Jørgensen -55
Bernie Bengsson -62
Sparta 1 -62463p 
5 2.40.671h Bagsværd AC 102p 
6 2.41.103h Vivi Willhelm -47
Anders Marhisen -55
Lars Hanssun -70
Bo Antvorskoc -61
AAC/AIF -59482p 
7 2.57.282h Nina Bech-Andersen -69
Ann Berit Holm -70
Ninkie Bendtsen -71
Malene Munkholm -68
Sparta 2 -70123p 
= 2.57.283h Nina Bech-Andersen -69
Ann Berit Holm -70
Ninkie Bendtsen -71
Malene Munkholm -68
Sparta - K -70598p 
9 3.06.541h Inge Stampe -39
Per Hansen -55
Stig Falkenblad -72
Jesper Lützen -57
Ballerup AK -56205p 
10 3.07.023h Ivan Jeppesen -46
Davide Sacchi -74
Keld Cadovius -49
Svend-Erik Dreisig -51
GIC/HELLAS -55215p 
11 3.19.041h FIF/Helsingør - K   
  0.001h Ballerup AK - K   
  0.001h Hvidovre AM - K   
  0.002h Ben Hur   
  0.002h Karsten Nielsen -65
Mette Jepsen -70
Carsten Damslund -66
Jesper Idon -67
Hvidovre AM -67  
  0.003h GIG/HELLAS - K   
  0.003h Trongården IF   
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.02.51 / 709p2h Torben Pedersen -39
Flemming Orneborg -41
Esben Massotti Kryger -80
Zhuoyan Cai -80
FIF/HIF -60  
2 2.06.48 / 621p1h Steen Skovgaard -54
Kim Ahlmann -64
Jesper Wiingaard -70
Kim Vilborg -72
Greve/Greve Trim -65  
3 2.36.37 / 598p3h Nina Bech-Andersen -69
Ann Berit Holm -70
Ninkie Bendtsen -71
Malene Munkholm -68
Sparta - K -70  
4 2.13.30 / 482p3h Vivi Willhelm -47
Anders Marhisen -55
Lars Hanssun -70
Bo Antvorskoc -61
AAC/AIF -59  
5 2.14.30 / 463p2h Torben Schaltz -58
Claus Mouritzen -72
Jesper Jørgensen -55
Bernie Bengsson -62
Sparta 1 -62  
6 2.17.58 / 404p1h Jesper Breum Eriksen -63
Peter Bjørnvad -72
Ivano Castelli -85
Jan Swensson -77
Roar Atletik -75  
7 2.30.13 / 215p3h Ivan Jeppesen -46
Davide Sacchi -74
Keld Cadovius -49
Svend-Erik Dreisig -51
GIC/HELLAS -55  
8 2.30.92 / 205p1h Inge Stampe -39
Per Hansen -55
Stig Falkenblad -72
Jesper Lützen -57
Ballerup AK -56  
9 2.38.39 / 123p2h Nina Bech-Andersen -69
Ann Berit Holm -70
Ninkie Bendtsen -71
Malene Munkholm -68
Sparta 2 -70  
10 2.40.67 / 102p1h Bagsværd AC   
  0.002h Karsten Nielsen -65
Mette Jepsen -70
Carsten Damslund -66
Jesper Idon -67
Hvidovre AM -67  
  0.003h GIG/HELLAS - K   
  0.003h Trongården IF   
  0.002h Ben Hur   
15 3.19.041h FIF/Helsingør - K   
  0.001h Ballerup AK - K   
  0.001h Hvidovre AM - K   


Genereret af MARS version 2.0.0.405 tirsdag den 13. juni 2017 klokken 22:24