RESULTATER
den 27.Aug 2016 på Ballerup Stadion
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.0m/s
1 8.20 Amalie Gedsø Færge -2009Ballerup AK689p 
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.14+0.0 Amalie Gedsø Færge -2009Ballerup AK210p 
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie Gedsø Færge2.07+0.01.98+0.02.14+0.0
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.72 Amalie Gedsø Færge -2009Ballerup AK30p 
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie Gedsø Færge3.573.107.72
  PIGER 6-7 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 929 Amalie Gedsø Færge -2009Ballerup AK3 
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.0m/s
1 6.92 Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK1064p 
2 7.36 Frederike Lundberg -2007Ballerup AK950p 
3 7.75 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK836p 
4 7.80 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK820p 
5 8.23 Erica Veggeby Grønlund -2007Ballerup AK679p 
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.48+0.0 Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK889p 
2 3.17+0.0 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK720p 
3 3.02+0.0 Frederike Lundberg -2007Ballerup AK640p 
4 2.70+0.0 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK477p 
5 2.64+0.0 Erica Veggeby Grønlund -2007Ballerup AK447p 
 1.runde2.runde3.runde 
Sarah Jansteen Eskesen3.25+0.03.37+0.03.48+0.0
Anna Toft Boesen3.17+0.03.04+0.03.06+0.0
Frederike Lundberg3.02+0.02.96+0.02.92+0.0
Maja Auerbach-Lind2.61+0.02.70+0.02.51+0.0
Erica Veggeby Grønlund2.64+0.02.47+0.02.62+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 18.44 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK527p 
2 17.39 Erica Veggeby Grønlund -2007Ballerup AK484p 
3 15.60 Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK408p 
4 12.23 Frederike Lundberg -2007Ballerup AK255p 
5 8.93 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK92p 
 1.runde2.runde3.runde 
Anna Toft Boesen18.2518.0718.44
Erica Veggeby Grønlund14.0717.3916.80
Sarah Jansteen Eskesen15.4615.2715.60
Frederike Lundberg12.1812.238.94
Maja Auerbach-Lind4.368.935.30
  PIGER 8-9 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2361 Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK3 
2 2083 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK3 
3 1845 Frederike Lundberg -2007Ballerup AK3 
4 1610 Erica Veggeby Grønlund -2007Ballerup AK3 
5 1389 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK3 
  PIGER 10 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.8m/s
1 10.00 Kirsa Wirth -2006Herlev atletik828p 
2 10.41 Hannah Elsted Andresen -2006Ballerup AK709p 
  0.00 Agnete Zornhagen -2006Ballerup AK  
  0.00 Marie Zornhagen -2006Ballerup AK  
  PIGER 10 ÅR - 1000 METERLØR KL. 15.55  
NrResultat NavnKlub  
1 3.58.72 Kirsa Wirth -2006Herlev atletik  
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 w3.68+2.3 Kirsa Wirth -2006Herlev atletik792p 
  3.46+1.9     
2 3.34+0.0 Hannah Elsted Andresen -2006Ballerup AK648p 
  X  Kirsa Wirth -2006Herlev atletik  
  X  Agnete Zornhagen -2006Ballerup AK  
  X  Marie Zornhagen -2006Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Kirsa Wirth3.68+2.33.46+1.93.40+0.5
Hannah Elsted Andresen3.34+0.03.07+0.03.10+0.0
Kirsa Wirth
Agnete Zornhagen
Marie Zornhagen
  PIGER 10 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 24.98 Kirsa Wirth -2006Herlev atletik500p 
2 11.49 Hannah Elsted Andresen -2006Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Kirsa Wirth24.9824.4524.47
Hannah Elsted Andresen9.9211.499.97
  PIGER 10 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2120 Kirsa Wirth -2006Herlev atletik3 
2 1357 Hannah Elsted Andresen -2006Ballerup AK2 
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.8m/s
1 9.21 Ashley Gnahogoh -2005Ballerup AK1078p 
2 9.24 Stine Baandrup Tingbæk -2005Herlev atletik1068p 
3 9.50 Filippa Roug -2005Ballerup AK984p 
4 10.49 Ditte Münch -2005Ballerup AK687p 
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERLØR KL. 15.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.54.71 Anika Olesen -2005Ballerup AK729p 
2 4.00.68 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.04+0.9 Ashley Gnahogoh -2005Ballerup AK932p 
2 3.79+0.0 Filippa Roug -2005Ballerup AK836p 
3 3.56+0.0 Ditte Münch -2005Ballerup AK743p 
4 3.56+0.8 Anika Olesen -2005Ballerup AK743p 
  X  Stine Baandrup Tingbæk -2005Herlev atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Ashley Gnahogoh3.62+0.33.69+0.04.04+0.9
Filippa Roug3.71+0.33.79+0.03.42+0.1
Ditte Münch3.52+1.43.56+0.03.53+0.0
Anika Olesenx 3.56+0.83.40+0.6
Stine Baandrup Tingbæk
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.30 Ashley Gnahogoh -2005Ballerup AK924p 
2 5.51 Ditte Münch -2005Ballerup AK672p 
  X Stine Baandrup Tingbæk -2005Herlev atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Ashley Gnahogoh6.317.306.57
Ditte Münch5.335.515.23
Stine Baandrup Tingbæk
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 20.34 Anika Olesen -2005Ballerup AK324p 
2 19.73 Filippa Roug -2005Ballerup AK299p 
 1.runde2.runde3.runde 
Anika Olesen20.3411.2813.71
Filippa Roug18.7919.7317.39
  PIGER 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2934 Ashley Gnahogoh -2005Ballerup AK3 
2 2119 Filippa Roug -2005Ballerup AK3 
3 2102 Ditte Münch -2005Ballerup AK3 
4 1796 Anika Olesen -2005Ballerup AK3 
5 1068 Stine Baandrup Tingbæk -2005Herlev atletik1 
  PIGER 12 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.9m/s
1 11.37 Nanna Grubert -2004Ballerup AK682p 
2 11.79 Caroline Vammen -2004Ballerup AK572p 
3 12.59 Ida Marie Andresen -2004Ballerup AK390p 
4 12.87 Sigrid Fog -2004Herlev atletik335p 
5 12.95 Elisabeth Kjær Hansen -2004Ballerup AK320p 
  PIGER 12 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.35 Nanna Grubert -2004Ballerup AK815p 
2 1.30 Ida Marie Andresen -2004Ballerup AK756p 
 1.151.201.251.301.351.40 
Nanna Grubertoooxoxxx
Ida Marie Andresenooxooxxx 
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.59+0.8 Caroline Vammen -2004Ballerup AK676p 
2 3.35+0.6 Sigrid Fog -2004Herlev atletik267p 
  X  Elisabeth Kjær Hansen -2004Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen4.59+0.83.15+2.4x 
Sigrid Fog3.35+0.63.12+1.23.14+0.1
Elisabeth Kjær Hansen
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.25 Caroline Vammen -2004Ballerup AK786p 
2 6.59 Nanna Grubert -2004Ballerup AK478p 
  X Elisabeth Kjær Hansen -2004Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen8.759.119.25
Nanna Grubert6.596.526.53
Elisabeth Kjær Hansen
  PIGER 12 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 25.13 Ida Marie Andresen -2004Ballerup AK227p 
  X Sigrid Fog -2004Herlev atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Ida Marie Andresen22.1925.1323.40
Sigrid Fog
  PIGER 12 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2034 Caroline Vammen -2004Ballerup AK3 
2 1975 Nanna Grubert -2004Ballerup AK3 
3 1373 Ida Marie Andresen -2004Ballerup AK3 
4 602 Sigrid Fog -2004Herlev atletik2 
5 320 Elisabeth Kjær Hansen -2004Ballerup AK1 
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.9m/s
1 11.03 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK778p 
2 11.64 Marie Kaare Nordstrøm -2003Herlev atletik610p 
  0.00 Silje Stampe Hansen -2003Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.60+1.5 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK680p 
2 3.85+1.4 Marie Kaare Nordstrøm -2003Herlev atletik429p 
  X  Silje Stampe Hansen -2003Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie Gedsø Færge4.11+1.04.60+1.54.38-0.5
Marie Kaare Nordstrøm3.76+1.63.85+1.40.39+0.0
Silje Stampe Hansen
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.51 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK707p 
  X Silje Stampe Hansen -2003Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie Gedsø Færge8.518.118.47
Silje Stampe Hansen
  PIGER 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2165 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK3 
2 1039 Marie Kaare Nordstrøm -2003Herlev atletik2 
  PIGER 14 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.6m/s
1 13.24 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK728p 
2 14.00 Rebecca Spigelhauer -2002Ballerup AK604p 
  PIGER 14 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.40 Rebecca Spigelhauer -2002Ballerup AK512p 
 1.201.251.301.351.401.45 
Rebecca Spigelhaueroooooxxx
  PIGER 14 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.85+1.3 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK519p 
 1.runde2.runde3.runde 
Klara Skriver Loessl4.76+0.04.85+1.3x 
  PIGER 14 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.57 Rebecca Spigelhauer -2002Ballerup AK436p 
2 7.21 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK348p 
 1.runde2.runde3.runde 
Rebecca Spigelhauer8.578.377.94
Klara Skriver Loessl6.467.217.19
  PIGER 14 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1595 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK3 
2 1552 Rebecca Spigelhauer -2002Ballerup AK3 
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.0m/s
1 16.90 Amalie Pfeiffer -2001Ballerup AK229p 
2 17.56 Mette Marie Hanseb -2001Ballerup AK167p 
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.11+1.7 Amalie Pfeiffer -2001Ballerup AK126p 
2 3.07+1.4 Mette Marie Hanseb -2001Ballerup AK119p 
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie Pfeiffer2.77+0.12.57+0.73.11+1.7
Mette Marie Hanseb3.07+1.43.05+2.7x 
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.38 Amalie Pfeiffer -2001Ballerup AK686p 
2 8.46 Mette Marie Hanseb -2001Ballerup AK429p 
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie Pfeiffer11.8011.5412.38
Mette Marie Hanseb7.288.467.93
  PIGER 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1041 Amalie Pfeiffer -2001Ballerup AK3 
2 715 Mette Marie Hanseb -2001Ballerup AK3 
  KVINDER SENIOR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.0m/s
1 14.56 Ann IpsenBallerup AK519p 
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 w3.61+3.3 Ann IpsenBallerup AK223p 
  3.56+0.0     
 1.runde2.runde3.runde 
Ann Ipsen3.61+3.33.56+0.03.42+1.3
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.78 Ann IpsenBallerup AK257p 
 1.runde2.runde 
Ann Ipsen5.784.51
  KVINDER SENIOR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 999 Ann IpsenBallerup AK3 
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.1m/s
1 w7.45 Bredley Gnahogoh -2008Ballerup AK  
2 w10.66 Hjalte Bast -2009Ballerup AK10p 
3 w11.44 Tristan Weuder -2009Ballerup AK5p 
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.79+0.0 Hjalte Bast -2009Ballerup AK55p 
2 1.20+0.0 Tristan Weuder -2009Ballerup AK10p 
  X  Bredley Gnahogoh -2008Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Hjalte Bast1.31+0.01.79+0.01.30+0.0
Tristan Weuder1.16+0.01.20+0.01.02+0.0
Bredley Gnahogoh
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 31.26 Bredley Gnahogoh -2008Ballerup AK  
2 5.52 Hjalte Bast -2009Ballerup AK10p 
3 4.98 Tristan Weuder -2009Ballerup AK5p 
 1.runde2.runde3.runde 
Bredley Gnahogoh31.2627.2826.78
Hjalte Bast4.765.524.67
Tristan Weuder2.382.104.98
  DRENGE 6-7 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 75 Hjalte Bast -2009Ballerup AK3 
2 20 Tristan Weuder -2009Ballerup AK3 
  DRENGE 8 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.1m/s
1 w7.63 Karl Emil Søtrup -2008Ballerup AK872p 
2 w7.76 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK833p 
  DRENGE 8 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.84+0.0 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK547p 
2 2.57+0.0 Karl Emil Søtrup -2008Ballerup AK412p 
 1.runde2.runde3.runde 
Andreas Biehl Andersen2.45+0.02.65+0.02.84+0.0
Karl Emil Søtrup2.57+0.02.50+0.02.44+0.0
  DRENGE 8 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 17.93 Karl Emil Søtrup -2008Ballerup AK281p 
2 15.59 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK211p 
 1.runde2.runde3.runde 
Karl Emil Søtrup17.9315.4015.20
Andreas Biehl Andersen13.2715.5914.27
  DRENGE 8 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1591 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK3 
2 1565 Karl Emil Søtrup -2008Ballerup AK3 
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.1m/s
1 w6.93 Philip Busch-Madsen, -2007Ballerup AK1061p 
2 w8.22 Valdemar Ulslev Degn -2007Ballerup AK682p 
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.45+0.0 Philip Busch-Madsen, -2007Ballerup AK872p 
2 2.28+0.0 Valdemar Ulslev Degn -2007Ballerup AK274p 
 1.runde2.runde3.runde 
Philip Busch-Madsen,3.45+0.03.23+0.03.34+0.0
Valdemar Ulslev Degn2.28+0.02.21+0.02.19+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 28.94 Philip Busch-Madsen, -2007Ballerup AK596p 
2 23.64 Valdemar Ulslev Degn -2007Ballerup AK446p 
 1.runde2.runde3.runde 
Philip Busch-Madsen,27.3428.2028.94
Valdemar Ulslev Degn23.6422.6422.42
  DRENGE 8-9 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2529 Philip Busch-Madsen, -2007Ballerup AK3 
2 1402 Valdemar Ulslev Degn -2007Ballerup AK3 
  DRENGE 10 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.1m/s
1 w9.51 Trevor,Rask Johansen -2006Ballerup AK864p 
2 w10.62 Ludvig Skriver Loessl -2006Ballerup AK516p 
  DRENGE 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.76+0.1 Ludvig Skriver Loessl -2006Ballerup AK694p 
2 w3.75+2.2 Trevor,Rask Johansen -2006Ballerup AK690p 
  3.64+1.8     
 1.runde2.runde3.runde 
Ludvig Skriver Loessl3.12+0.03.76+0.12.96+0.5
Trevor,Rask Johansen3.64+1.83.62+0.23.75+2.2
  DRENGE 10 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 37.49 Ludvig Skriver Loessl -2006Ballerup AK744p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ludvig Skriver Loessl37.4936.4136.92
  DRENGE 10 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1954 Ludvig Skriver Loessl -2006Ballerup AK3 
2 1554 Trevor,Rask Johansen -2006Ballerup AK2 
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.1m/s
1 w9.44 Andreas Bossow Hinrichsen -2005Ballerup AK888p 
2 w9.47 Victor Schmith Bausager -2005Ballerup AK877p 
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METERLØR KL. 15.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.46.29 Mads Christian Eriksen -2005Ballerup AK674p 
2 4.03.50 Carl Ulslev Degn -2005Ballerup AK489p 
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 w4.06+2.6 Andreas Bossow Hinrichsen -2005Ballerup AK822p 
  2.55+1.5     
2 3.80+1.7 Victor Schmith Bausager -2005Ballerup AK712p 
3 3.73+0.0 Mads Christian Eriksen -2005Ballerup AK681p 
4 3.12+1.2 Carl Ulslev Degn -2005Ballerup AK403p 
 1.runde2.runde3.runde 
Andreas Bossow Hinrichsenx 2.55+1.54.06+2.6
Victor Schmith Bausager3.80+1.73.66+0.43.51+1.1
Mads Christian Eriksen3.73+0.03.50+0.13.51+3.4
Carl Ulslev Degn2.96+0.02.90+1.03.12+1.2
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.01 Andreas Bossow Hinrichsen -2005Ballerup AK1032p 
 1.runde2.runde3.runde 
Andreas Bossow Hinrichsenx9.018.89
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 29.30 Mads Christian Eriksen -2005Ballerup AK498p 
2 25.18 Carl Ulslev Degn -2005Ballerup AK359p 
3 24.92 Victor Schmith Bausager -2005Ballerup AK350p 
 1.runde2.runde3.runde 
Mads Christian Eriksen28.5229.3026.53
Carl Ulslev Degn23.57x25.18
Victor Schmith Bausager24.8824.9224.75
  DRENGE 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2742 Andreas Bossow Hinrichsen -2005Ballerup AK3 
2 1939 Victor Schmith Bausager -2005Ballerup AK3 
3 1853 Mads Christian Eriksen -2005Ballerup AK3 
4 1251 Carl Ulslev Degn -2005Ballerup AK3 
  DRENGE 12 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.9m/s
1 12.84 Chridtian Schwartzbach -2004Ballerup AK265p 
2 12.98 Tobias Zornig -2004Ballerup AK241p 
  0.00 Simon-Ronaldo B.L. Gonzal -2004Ballerup AK  
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.89+0.0 Tobias Zornig -2004Ballerup AK395p 
2 3.40+0.6 Chridtian Schwartzbach -2004Ballerup AK252p 
  X  Simon-Ronaldo B.L. Gonzal -2004Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Tobias Zornig3.85+1.03.83+1.43.89+0.0
Chridtian Schwartzbach3.37+1.0x 3.40+0.6
Simon-Ronaldo B.L. Gonzal
  DRENGE 12 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.34 Tobias Zornig -2004Ballerup AK254p 
  X Simon-Ronaldo B.L. Gonzal -2004Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Tobias Zornig6.116.345.87
Simon-Ronaldo B.L. Gonzal
  DRENGE 12 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 250 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 32.93 Chridtian Schwartzbach -2004Ballerup AK359p 
 1.runde2.runde3.runde 
Chridtian Schwartzbach3.01x32.93
  DRENGE 12 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 890 Tobias Zornig -2004Ballerup AK3 
2 876 Chridtian Schwartzbach -2004Ballerup AK3 
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.9m/s
1 11.54 Emil Boesen -2003Ballerup AK530p 
2 11.58 Nikolaj Kragh Steenberg -2003Ballerup AK521p 
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 w5.06+2.3 Emil Boesen -2003Ballerup AK754p 
  4.85+0.0     
2 4.46+1.7 Nikolaj Kragh Steenberg -2003Ballerup AK567p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Boesenx 5.06+2.34.85+0.0
Nikolaj Kragh Steenberg4.46+1.74.24+1.82.85+0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 250 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 43.12 Emil Boesen -2003Ballerup AK589p 
2 34.08 Nikolaj Kragh Steenberg -2003Ballerup AK387p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Boesen43.1240.9041.72
Nikolaj Kragh Steenberg34.0831.9331.30
  DRENGE 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1873 Emil Boesen -2003Ballerup AK3 
2 1475 Nikolaj Kragh Steenberg -2003Ballerup AK3 
  DRENGE 14 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.6m/s
1 13.38 Mads Fanøe -2002Ballerup AK405p 
= 13.38 Robin Tirkov -2002Ballerup AK405p 
3 14.93 Jacob Kjær Hansen -2002Ballerup AK193p 
  DRENGE 14 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.14+0.5 Robin Tirkov -2002Ballerup AK409p 
2 3.43+0.0 Mads Fanøe -2002Ballerup AK121p 
  X  Jacob Kjær Hansen -2002Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Robin Tirkov4.92+0.2x 5.14+0.5
Mads Fanøe3.43+0.0x x 
Jacob Kjær Hansen
  DRENGE 14 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.87 Mads Fanøe -2002Ballerup AK478p 
 1.runde2.runde3.runde 
Mads Fanøe8.478.299.87
  DRENGE 14 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 14.15  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 27.71 Robin Tirkov -2002Ballerup AK420p 
 1.runde2.runde3.runde 
Robin Tirkov27.71xx
  DRENGE 14 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1234 Robin Tirkov -2002Ballerup AK3 
2 1004 Mads Fanøe -2002Ballerup AK3 
3 193 Jacob Kjær Hansen -2002Ballerup AK1 
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.6m/s
1 12.65 Magnus Elsted -2001Ballerup AK529p 
  0.00 Niclas Fjeldby -2001Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.60 Magnus Elsted -2001Ballerup AK464p 
 1.501.551.601.65 
Magnus Elstedoooxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.68 Magnus Elsted -2001Ballerup AK466p 
  X Niclas Fjeldby -2001Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Magnus Elsted9.049.688.98
Niclas Fjeldby
  DRENGE 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1459 Magnus Elsted -2001Ballerup AK3 
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.6m/s
1 13.48 Oskar Frølund Rømer -2000Ballerup AK390p 
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.35.72 Stefan Lehnert -1999Ballerup AK433p 
2 2.39.34 Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK397p 
3 2.46.35 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK331p 
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.86+0.8 Stefan Lehnert -1999Ballerup AK356p 
2 4.84+0.5 Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK352p 
3 4.74+1.4 Oskar Frølund Rømer -2000Ballerup AK333p 
4 4.60+0.9 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK308p 
 1.runde2.runde3.runde 
Stefan Lehnert4.76+1.24.86+0.8x 
Mathias Kveiborgx x 4.84+0.5
Oskar Frølund Rømerx 4.34+1.04.74+1.4
Rasmus Jensen4.48+0.74.45+0.04.60+0.9
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.91 Stefan Lehnert -1999Ballerup AK662p 
2 11.94 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK603p 
3 11.29 Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK563p 
4 7.27 Oskar Frølund Rømer -2000Ballerup AK323p 
 1.runde2.runde3.runde 
Stefan Lehnertx12.8912.91
Rasmus Jensen11.94xx
Mathias Kveiborg11.29xx
Oskar Frølund Rømer7.277.157.08
  DRENGE 16-17 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1451 Stefan Lehnert -1999Ballerup AK3 
2 1312 Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK3 
3 1242 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK3 
4 1046 Oskar Frølund Rømer -2000Ballerup AK3 
  MÆND SENIOR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.6m/s
1 11.63 Johan Thomsen -1997Ballerup AK725p 
2 11.95 Sam Buarsi -1995Ballerup AK661p 
3 12.02 Bruce Buarsi -1995Ballerup AK647p 
  0.00 Michael NordstrømHerlev atletik  
  MÆND SENIOR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 1 ØVELSE
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 725 Johan Thomsen -1997Ballerup AK1 
2 661 Sam Buarsi -1995Ballerup AK1 
3 647 Bruce Buarsi -1995Ballerup AK1 


Genereret af MARS version 2.0.0.398 fredag den 9. september 2016 klokken 17:44