RESULTATER
den 12.Aug 2017 på Ballerup Stadion
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 9.77 Iman Afzal -2010Ballerup AK52p 
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.77+0.0 Iman Afzal -2010Ballerup AK47p 
 1.runde2.runde3.runde 
Iman Afzal1.16+0.01.09+0.01.77+0.0
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.72 Iman Afzal -2010Ballerup AK82p 
 1.runde2.runde3.runde 
Iman Afzal8.726.958.54
  PIGER 6-7 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 181 Iman Afzal -2010Ballerup AK3 
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 7.61 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK878p 
2 8.23 Anna Clara Foltmar -2008Ballerup AK679p 
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.94+0.0 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK598p 
2 2.50+0.0 Anna Clara Foltmar -2008Ballerup AK378p 
 1.runde2.runde3.runde 
Annika Hedelund Nielsen2.74+0.02.80+0.02.94+0.0
Anna Clara Foltmar1.84+0.02.41+0.02.50+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 17.65 Anna Clara Foltmar -2008Ballerup AK494p 
2 11.70 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK229p 
 1.runde2.runde3.runde 
Anna Clara Foltmar15.3617.6516.42
Annika Hedelund Nielsenx10.5711.70
  PIGER 8-9 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1705 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK3 
2 1551 Anna Clara Foltmar -2008Ballerup AK3 
  PIGER 10 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.4m/s
1 10.28 Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK746p 
  PIGER 10 ÅR - 1000 METERLØR KL. 15.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.55.89 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK717p 
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.40+0.2 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK674p 
2 3.34+0.3 Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK648p 
 1.runde2.runde3.runde 
Anna Toft Boesen3.40+0.23.35+0.13.32+0.0
Frederikke Lundberg3.30+0.03.34+0.33.31+0.2
  PIGER 10 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 28.95 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK635p 
2 17.89 Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK223p 
 1.runde2.runde3.runde 
Anna Toft Boesen28.9528.0625.79
Frederikke Lundberg17.8917.6717.78
  PIGER 10 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2026 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK3 
2 1617 Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK3 
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERLØR KL. 15.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.55.84 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK717p 
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.61+1.1 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK763p 
 1.runde2.runde3.runde 
Kirsa Wirth3.61+1.13.59+1.53.41+0.2
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 28.29 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK614p 
 1.runde2.runde3.runde 
Kirsa Wirth26.2225.5328.29
  PIGER 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2094 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK3 
  PIGER 12 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.1m/s
1 12.86 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK337p 
2 13.02 Lærke Elgaard Larsen -2005Ballerup AK308p 
  PIGER 12 ÅR - 600 METERLØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.06.07 Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK719p 
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.80+0.0 Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK413p 
2 3.75+0.2 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK397p 
3 3.67+0.9 Lærke Elgaard Larsen -2005Ballerup AK370p 
 1.runde2.runde3.runde 
Annika Holther Olesen3.80+0.03.74+1.23.45+0.5
Ashley Gnanogoh3.75+0.2x x 
Lærke Elgaard Larsen3.55+0.23.67+0.93.56+0.1
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.00 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK760p 
2 5.85 Lærke Elgaard Larsen -2005Ballerup AK380p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ashley Gnanogoh8.939.008.33
Lærke Elgaard Larsen5.545.705.85
  PIGER 12 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 25.26 Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK230p 
 1.runde2.runde3.runde 
Annika Holther Olesen22.7624.3425.26
  PIGER 12 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1494 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK3 
2 1362 Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK3 
3 1058 Lærke Elgaard Larsen -2005Ballerup AK3 
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.1m/s
1 10.96 Caroline Vammen -2004Ballerup AK799p 
2 10.98 Nanna Grubert -2004Ballerup AK793p 
  0.00 Ida Marie Andresen -2004Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 Caroline Vammen -2004Ballerup AK930p 
  X Nanna Grubert -2004Ballerup AK  
  DNS Ida Marie Andresen -2004Ballerup AK  
 1.251.301.351.401.451.50 
Caroline Vammen oxoxxx
Nanna Grubertxxx     
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.04 Caroline Vammen -2004Ballerup AK866p 
2 8.65 Nanna Grubert -2004Ballerup AK723p 
  X Ida Marie Andresen -2004Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen10.0110.049.43
Nanna Grubert8.478.658.11
Ida Marie Andresen
  PIGER 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2595 Caroline Vammen -2004Ballerup AK3 
2 1516 Nanna Grubert -2004Ballerup AK2 
  PIGER 14 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -0.6m/s
1 13.50 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK684p 
2 15.19 Ronja Bøgelund Laursen -2003Ballerup AK  
3 15.48 Karoline Kathrine Dybdahl -2003Ballerup AK  
4 15.72 Daniella Shabtai Hai -2003Ballerup AK  
  PIGER 14 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.85+0.6 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK519p 
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie Gedsø Færgex 4.85+0.6x 
  PIGER 14 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.31 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK355p 
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie Gedsø Færge7.177.317.27
  PIGER 14 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1558 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK3 
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -0.6m/s
1 13.29 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK720p 
2 13.93 Rebecca Speigelhauer -2002Ballerup AK615p 
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.35 Rebecca Speigelhauer -2002Ballerup AK460p 
 1.201.251.301.351.40 
Rebecca Speigelhauerooxooxxx
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.02+0.3 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
2 4.78+1.1 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK500p 
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen5.02+0.34.77+0.03.20+1.2
Klara Skriver Loesslx 4.78+1.14.69+0.8
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.97 Rebecca Speigelhauer -2002Ballerup AK527p 
2 7.56 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK371p 
 1.runde2.runde3.runde 
Rebecca Speigelhauer9.098.919.97
Klara Skriver Loessl6.336.947.56
  PIGER 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1602 Rebecca Speigelhauer -2002Ballerup AK3 
2 1591 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK3 
  KVINDER SENIOR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 4.00 Line Renée Jensen -1992Sparta A&M  
2 3.60 Caroline Ranners -1996Ballerup AK  
 3.503.603.703.904.004.11 
Line Renée Jensen  oxxooxxx
Caroline Rannersxooxxx   
  DRENGE 6 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.7m/s
1 10.46 Villads Légaré -2011Ballerup AK10p 
  DRENGE 6 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.10+0.0 Villads Légaré -2011Ballerup AK191p 
 1.runde2.runde3.runde 
Villads Légaré2.10+0.01.80+0.01.97+0.0
  DRENGE 6 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 8.55 Villads Légaré -2011Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Villads Légaré8.55x6.96
  DRENGE 6 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 201 Villads Légaré -2011Ballerup AK2 
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.7m/s
1 10.39 Tristan Weuder -2010Ballerup AK10p 
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 1.29+0.0 Tristan Weuder -2010Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Tristan Weuder1.15+0.01.29+0.00.90+0.0
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 7.46 Tristan Weuder -2010Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Tristan Weuder6.166.297.46
  DRENGE 6-7 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 10 Tristan Weuder -2010Ballerup AK1 
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 7.54 Karl Søttrup -2008Ballerup AK899p 
2 7.63 Otto Williams Danmark Jør -2008Ballerup AK872p 
3 7.86 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK801p 
  DRENGE 8-9 ÅR - 600 METERLØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.13.05 Aksel Rosentjørn -2008Roar Atletik  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.14+0.0 Otto Williams Danmark Jør -2008Ballerup AK704p 
2 2.94+0.0 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK598p 
3 2.86+0.0 Karl Søttrup -2008Ballerup AK557p 
 1.runde2.runde3.runde 
Otto Williams Danmark Jør3.13+0.02.90+0.03.14+0.0
Andreas Biehl Andersen2.94+0.02.90+0.02.92+0.0
Karl Søttrup2.74+0.02.62+0.02.86+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 24.85 Karl Søttrup -2008Ballerup AK481p 
2 19.89 Otto Williams Danmark Jør -2008Ballerup AK338p 
3 15.02 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK194p 
 1.runde2.runde3.runde 
Karl Søttrup24.8520.9019.15
Otto Williams Danmark Jørx19.8919.01
Andreas Biehl Andersen14.1915.0214.60
  DRENGE 8-9 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1937 Karl Søttrup -2008Ballerup AK3 
2 1914 Otto Williams Danmark Jør -2008Ballerup AK3 
3 1593 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK3 
  DRENGE 10 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.4m/s
1 9.45 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK884p 
2 9.79 Philip Bruch-Madsen -2007Ballerup AK770p 
  DRENGE 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.35+1.0 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK939p 
2 4.00+0.0 Philip Bruch-Madsen -2007Ballerup AK797p 
 1.runde2.runde3.runde 
August Skytte Christensen4.35+1.04.22+0.03.55+0.0
Philip Bruch-Madsen4.00+0.0x 3.80+0.0
  DRENGE 10 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.02 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK776p 
 1.runde2.runde3.runde 
August Skytte Christensen7.027.016.64
  DRENGE 10 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 32.38 Philip Bruch-Madsen -2007Ballerup AK596p 
 1.runde2.runde3.runde 
Philip Bruch-Madsen31.1232.3827.57
  DRENGE 10 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2599 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK3 
2 2163 Philip Bruch-Madsen -2007Ballerup AK3 
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.4m/s
1 11.38 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK315p 
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 33.55 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK631p 
 1.runde2.runde3.runde 
Alexander Foltmar27.9133.1733.55
  DRENGE 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 2 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 946 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK2 
  DRENGE 12 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -1.1m/s
1 12.01 Victor Schmith Bausager -2005Ballerup AK425p 
2 12.35 Andreas Bossow Hinrichsen -2005Ballerup AK356p 
  DRENGE 12 ÅR - 600 METERLØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.54.05 Mads-Christian Eriksen -2005Ballerup AK676p 
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.20+0.0 Andreas Bossow Hinrichsen -2005Ballerup AK488p 
2 4.11+0.1 Mads-Christian Eriksen -2005Ballerup AK461p 
3 3.98+0.0 Victor Schmith Bausager -2005Ballerup AK422p 
 1.runde2.runde3.runde 
Andreas Bossow Hinrichsen3.88+0.24.05+1.14.20+0.0
Mads-Christian Eriksen4.11+0.14.11+0.24.08+0.3
Victor Schmith Bausager1.96+0.33.98+0.03.90+0.2
  DRENGE 12 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.80 Andreas Bossow Hinrichsen -2005Ballerup AK423p 
 1.runde2.runde3.runde 
Andreas Bossow Hinrichsen7.657.337.80
  DRENGE 12 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 250 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 25.94 Mads-Christian Eriksen -2005Ballerup AK184p 
2 22.22 Victor Schmith Bausager -2005Ballerup AK84p 
 1.runde2.runde3.runde 
Mads-Christian Eriksen23.2122.4325.94
Victor Schmith Bausager22.2218.5120.22
  DRENGE 12 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1321 Mads-Christian Eriksen -2005Ballerup AK3 
2 1267 Andreas Bossow Hinrichsen -2005Ballerup AK3 
3 931 Victor Schmith Bausager -2005Ballerup AK3 
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.1m/s
1 10.90 Rasmus Hvorup Jensen -2004Ballerup AK689p 
2 12.18 Simon-Ronaldo Baur Lee Go -2004Ballerup AK390p 
3 13.16 Tobias Zornig -2004Ballerup AK212p 
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.92+0.0 Rasmus Hvorup Jensen -2004Ballerup AK709p 
2 4.22+0.0 Simon-Ronaldo Baur Lee Go -2004Ballerup AK494p 
3 3.96+0.1 Tobias Zornig -2004Ballerup AK416p 
 1.runde2.runde3.runde 
Rasmus Hvorup Jensen4.92+0.04.68+0.24.83+0.0
Simon-Ronaldo Baur Lee Go4.12+0.03.10+1.44.22+0.0
Tobias Zornig3.96+0.13.80+0.13.91+0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.33 Rasmus Hvorup Jensen -2004Ballerup AK690p 
2 7.49 Simon-Ronaldo Baur Lee Go -2004Ballerup AK388p 
3 7.03 Tobias Zornig -2004Ballerup AK335p 
 1.runde2.runde3.runde 
Rasmus Hvorup Jensen10.339.899.93
Simon-Ronaldo Baur Lee Go7.347.257.49
Tobias Zornig6.896.607.03
  DRENGE 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2088 Rasmus Hvorup Jensen -2004Ballerup AK3 
2 1272 Simon-Ronaldo Baur Lee Go -2004Ballerup AK3 
3 963 Tobias Zornig -2004Ballerup AK3 
  DRENGE 14 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -2.0m/s
1 13.96 Emil Boesen -2003Ballerup AK318p 
  DRENGE 14 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.02+1.0 Emil Boesen -2003Ballerup AK386p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Boesen5.02+1.0x 5.02+1.1
  DRENGE 14 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 14.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 21.65 Emil Boesen -2003Ballerup AK303p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Boesen21.6521.6017.96
  DRENGE 14 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1007 Emil Boesen -2003Ballerup AK3 
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -2.0m/s
1 12.31 Kevin Rasmussen -2002Holte Atletik591p 
  DRENGE 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 1 ØVELSE
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 591 Kevin Rasmussen -2002Holte Atletik1 
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -2.0m/s
1 12.48 Magnus Elsted -2001Ballerup AK560p 
2 13.89 Oliver Lumholdt -2001Ballerup AK328p 
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.80 Magnus Elsted -2001Ballerup AK627p 
  X Christoffer Åndahl -2000KIF  
  X Oliver Lumholdt -2001Ballerup AK  
 1.551.601.701.80 
Magnus Elstedoooxxo
Christoffer Åndahl    
Oliver Lumholdt    
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.06 Magnus Elsted -2001Ballerup AK429p 
2 5.21 Oliver Lumholdt -2001Ballerup AK203p 
 1.runde2.runde3.runde 
Magnus Elsted8.738.749.06
Oliver Lumholdt4.954.705.21
  DRENGE 16-17 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1616 Magnus Elsted -2001Ballerup AK3 
2 531 Oliver Lumholdt -2001Ballerup AK2 
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -2.0m/s
1 11.41 Emil Ipsen -1999Ballerup AK771p 
  DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.80 Emil Ipsen -1999Ballerup AK627p 
 1.601.701.801.90 
Emil Ipsenoooxxx
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.59 Emil Ipsen -1999Ballerup AK521p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Ipsen9.6610.59x
  DRENGE 18-19 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1919 Emil Ipsen -1999Ballerup AK3 
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.90 Virgil Topholm Hartmann -1998Sparta A&M  
2 3.90 Peter munk Adamsen -2000KIF  
 0.363.703.803.904.00 
Virgil Topholm Hartmann xxoooxxx
Peter munk Adamsenxxoxxoxxoxoxxx


Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 12. august 2017 klokken 18:10