RESULTATER
den 29.Aug 2015 på Ballerup Stadion
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  PIGER 6 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 9.49 FÆRGE Amalie G -2009Ballerup AK180p 
  PIGER 6 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.73+1.0 FÆRGE Amalie G -2009Ballerup AK30p 
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie G Færge1.73+1.01.56+0.21.50+0.0
  PIGER 6 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 4.41 FÆRGE Amalie G -2009Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie G Færge3.254.411.63
  PIGER 6 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 210 FÆRGE Amalie G -2009Ballerup AK2 
  PIGER 8 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 8.12 BOESEN Anna -2007Ballerup AK716p 
2 8.21 LUNDBERG Frederikke -2007Ballerup AK686p 
3 8.24 HARLEV Katrine -2007Ballerup AK675p 
  PIGER 8 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.63+1.0 BOESEN Anna -2007Ballerup AK442p 
2 2.53+0.0 HARLEV Katrine -2007Ballerup AK393p 
3 2.51+0.0 LUNDBERG Frederikke -2007Ballerup AK383p 
 1.runde2.runde3.runde 
Anna Boesen2.63+1.02.45+0.72.58+0.3
Katrine Harlev2.51+0.52.53+0.02.52+0.0
Frederikke Lundberg2.27+0.02.33+0.02.51+0.0
  PIGER 8 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.23 HARLEV Katrine -2007Ballerup AK301p 
2 11.04 BOESEN Anna -2007Ballerup AK197p 
3 9.85 LUNDBERG Frederikke -2007Ballerup AK139p 
 1.runde2.runde3.runde 
Katrine Harlev13.2311.8213.02
Anna Boesen11.0410.9210.79
Frederikke Lundberg6.737.579.85
  PIGER 8 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1369 HARLEV Katrine -2007Ballerup AK3 
2 1355 BOESEN Anna -2007Ballerup AK3 
3 1208 LUNDBERG Frederikke -2007Ballerup AK3 
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 7.52 PETERSEN Fiona Veronika -2006Ballerup AK904p 
2 7.69 ELSTED Hannad -2006Ballerup AK854p 
3 7.81 LENTS Benedicte -2006Ballerup AK817p 
4 7.90 ZORNHAGEN Agnete -2006Ballerup AK789p 
5 7.93 ZORNHAGEN Marie -2006Ballerup AK779p 
6 8.15 LUND Sofie Dyring -2006Ballerup AK706p 
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.10+0.4 PETERSEN Fiona Veronika -2006Ballerup AK682p 
2 3.05+0.0 LENTS Benedicte -2006Ballerup AK656p 
3 2.88+1.0 ELSTED Hannad -2006Ballerup AK568p 
4 2.78+0.1 ZORNHAGEN Agnete -2006Ballerup AK517p 
5 2.53+0.0 LUND Sofie Dyring -2006Ballerup AK393p 
6 2.12+0.1 ZORNHAGEN Marie -2006Ballerup AK200p 
 1.runde2.runde3.runde 
Fiona Veronika Petersen3.10+0.43.07+0.03.10+0.9
Benedicte Lents3.05+0.03.03+0.03.00+0.2
Hannad Elsted2.87+0.02.88+1.02.63+0.9
Agnete Zornhagen2.78+0.12.65+0.02.55+0.1
Sofie Dyring Lund2.36+0.02.53+0.02.50+0.0
Marie Zornhagen1.93+0.01.94+0.02.12+0.1
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 19.42 LUND Sofie Dyring -2006Ballerup AK566p 
2 18.71 LENTS Benedicte -2006Ballerup AK538p 
3 18.27 PETERSEN Fiona Veronika -2006Ballerup AK520p 
4 18.17 ZORNHAGEN Agnete -2006Ballerup AK516p 
5 11.43 ZORNHAGEN Marie -2006Ballerup AK216p 
6 8.94 ELSTED Hannad -2006Ballerup AK93p 
 1.runde2.runde3.runde 
Sofie Dyring Lund12.4119.42x
Benedicte Lents16.1118.4018.71
Fiona Veronika Petersen18.2715.22x
Agnete Zornhagen17.3716.5318.17
Marie Zornhagen9.7210.0211.43
Hannad Elstedx8.898.94
  PIGER 8-9 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2106 PETERSEN Fiona Veronika -2006Ballerup AK3 
2 2011 LENTS Benedicte -2006Ballerup AK3 
3 1822 ZORNHAGEN Agnete -2006Ballerup AK3 
4 1665 LUND Sofie Dyring -2006Ballerup AK3 
5 1515 ELSTED Hannad -2006Ballerup AK3 
6 1195 ZORNHAGEN Marie -2006Ballerup AK3 
  PIGER 10 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.1m/s
1 9.36 GNANOGOH Asly -2005Ballerup AK1029p 
2 9.99 ROUG Filippa -2005Ballerup AK831p 
3 10.79 HARLEV Emma -2005Ballerup AK605p 
4 11.63 MÜNCH Ditte -2005Ballerup AK396p 
  PIGER 10 ÅR - 1000 METERLØR KL. 15.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.02.99 OLESEN AnnikaBallerup AK646p 
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.69+0.0 GNANOGOH Asly -2005Ballerup AK796p 
2 3.38+0.0 HARLEV Emma -2005Ballerup AK666p 
3 3.26+0.0 ROUG Filippa -2005Ballerup AK612p 
4 3.20+0.0 OLESEN AnnikaBallerup AK585p 
5 2.83+0.0 MÜNCH Ditte -2005Ballerup AK410p 
 1.runde2.runde3.runde 
Asly Gnanogoh3.61+0.03.69+0.03.25+0.0
Emma Harlev3.30+0.03.38+0.03.21+0.0
Filippa Roug3.26+0.03.18+0.03.09+0.0
Annika Olesen3.20+0.03.16+0.02.98+0.0
Ditte Münchx 2.78+0.02.83+0.0
  PIGER 10 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 28.27 GNANOGOH Asly -2005Ballerup AK613p 
2 27.03 HARLEV Emma -2005Ballerup AK572p 
3 21.81 MÜNCH Ditte -2005Ballerup AK382p 
4 18.26 ROUG Filippa -2005Ballerup AK239p 
5 17.17 OLESEN AnnikaBallerup AK192p 
 1.runde2.runde3.runde 
Asly Gnanogoh26.4028.2725.79
Emma Harlev27.0325.8625.02
Ditte Münch21.8120.49x
Filippa Roug17.1917.9118.26
Annika Olesenx17.1716.94
  PIGER 10 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2438 GNANOGOH Asly -2005Ballerup AK3 
2 1843 HARLEV Emma -2005Ballerup AK3 
3 1682 ROUG Filippa -2005Ballerup AK3 
4 1423 OLESEN AnnikaBallerup AK3 
5 1188 MÜNCH Ditte -2005Ballerup AK3 
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.1m/s
1 9.24 VAMMEN Caroline -2004Ballerup AK1068p 
2 9.44 GRUBERT Nanna -2004Ballerup AK1003p 
3 9.87 TROCK Ida-Marie H. -2004Ballerup AK868p 
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.47+0.0 VAMMEN Caroline -2004Ballerup AK1082p 
2 3.89+0.0 GRUBERT Nanna -2004Ballerup AK875p 
  X  TROCK Ida-Marie H. -2004Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen4.41+0.04.47+0.04.09+0.0
Nanna Grubert3.85+0.03.89+0.03.67+0.0
Ida-Marie H. Trock
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.99 VAMMEN Caroline -2004Ballerup AK1099p 
  X GRUBERT Nanna -2004Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen8.568.998.98
Nanna Grubert
  PIGER 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3249 VAMMEN Caroline -2004Ballerup AK3 
2 1878 GRUBERT Nanna -2004Ballerup AK2 
3 868 TROCK Ida-Marie H. -2004Ballerup AK1 
  PIGER 12 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.3m/s
1 11.36 FÆRGE Cecilie G -2003Ballerup AK684p 
  PIGER 12 ÅR - 600 METERLØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.03.02 RASMUSSEN Mathilde G -2003Ballerup AK760p 
2 2.18.84 CHRISTENSEN Cecilie -2003Ballerup AK561p 
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.57+0.0 FÆRGE Cecilie G -2003Ballerup AK669p 
2 3.43+1.1 CHRISTENSEN Cecilie -2003Ballerup AK293p 
3 3.34+1.0 RASMUSSEN Mathilde G -2003Ballerup AK263p 
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie G Færge4.20+0.04.49+1.54.57+0.0
Cecilie Christensen3.41+0.03.43+1.13.39+0.0
Mathilde G Rasmussen3.34+1.03.20+0.42.86+0.0
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.68 FÆRGE Cecilie G -2003Ballerup AK489p 
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie G Færge6.686.606.46
  PIGER 12 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 15.45  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 15.88 FÆRGE Cecilie G -2003Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie G Færge15.8815.8515.54
  PIGER 12 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 19.37 CHRISTENSEN Cecilie -2003Ballerup AK55p 
2 14.82 RASMUSSEN Mathilde G -2003Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie Christensen10.3016.8219.37
Mathilde G Rasmussen14.8213.5012.28
  PIGER 12 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 6 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1842 FÆRGE Cecilie G -2003Ballerup AK3 
2 1023 RASMUSSEN Mathilde G -2003Ballerup AK2 
3 909 CHRISTENSEN Cecilie -2003Ballerup AK3 
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.3m/s
1 10.83 LOESSL Klara S. -2002Ballerup AK838p 
2 11.79 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK572p 
3 12.20 HEIED Josefine -2002Ballerup AK474p 
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.25 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK696p 
 1.201.251.30 
Rebecca Spiegelhauerooxxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.32+0.4 LOESSL Klara S. -2002Ballerup AK585p 
2 3.31+0.0 HEIED Josefine -2002Ballerup AK254p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Klara S. Loessl4.29+0.24.32+0.44.26+1.7
Josefine Heied3.01+0.00.03+0.1x 3.31+0.0
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.47 LOESSL Klara S. -2002Ballerup AK703p 
2 7.91 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK639p 
 1.runde2.runde3.runde 
Klara S. Loessl8.478.318.35
Rebecca Spiegelhauer7.22x7.91
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 15.45  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 17.24 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK  
2 16.71 LOESSL Klara S. -2002Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Rebecca Spiegelhauer17.2415.5516.44
Klara S. Loessl14.1616.7114.99
  PIGER 12-13 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 23.05 HEIED Josefine -2002Ballerup AK166p 
 1.runde2.runde3.runde 
Josefine Heied21.8423.0520.95
  PIGER 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 6 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2126 LOESSL Klara S. -2002Ballerup AK3 
2 1907 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK3 
3 894 HEIED Josefine -2002Ballerup AK3 
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.1m/s
1 13.97 JESPERSEN Ida -2000Ballerup AK609p 
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.40 JESPERSEN Ida -2000Ballerup AK512p 
 1.301.351.401.45 
Ida Jespersenoooxxx
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.56 JESPERSEN Ida -2000Ballerup AK371p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ida Jespersen7.56xx7.207.137.51
  PIGER 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1492 JESPERSEN Ida -2000Ballerup AK3 
  KVINDER SENIOR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 13.47 RANNERS Caroline -95Ballerup AK689p 
2 14.68 HARLEV Ida -1979Ballerup AK502p 
3 18.01 RØNNING Jeanette -1966Ballerup AK129p 
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.20 RØNNING Jeanette -1966Ballerup AK312p 
 1.101.151.201.35 
Jeanette Rønningooxoxxx
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.84+0.2 RANNERS Caroline -95Ballerup AK516p 
2 4.29+0.1 HARLEV Ida -1979Ballerup AK376p 
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Ranners4.70+0.6x 4.84+0.2
Ida Harlev4.20+0.04.18+0.94.29+0.1
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.90 RANNERS Caroline -95Ballerup AK523p 
2 8.27 RØNNING Jeanette -1966Ballerup AK417p 
3 6.64 RØNNIG Cæcilie -1991Ballerup AK312p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Caroline Ranners9.048.91x9.098.509.90
Jeanette Rønning7.618.278.127.98x8.17
Cæcilie Rønnig6.216.226.646.445.946.40
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTLØR KL. 15.45  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 29.24 HARLEV Ida -1979Ballerup AK462p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ida Harlev27.0529.24x
  KVINDER SENIOR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1728 RANNERS Caroline -95Ballerup AK3 
2 1340 HARLEV Ida -1979Ballerup AK3 
3 858 RØNNING Jeanette -1966Ballerup AK3 
4 312 RØNNIG Cæcilie -1991Ballerup AK1 
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 7.98 GNANOGOH Braley -2008Ballerup AK763p 
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.99+0.0 GNANOGOH Braley -2008Ballerup AK624p 
 1.runde2.runde3.runde 
Braley Gnanogoh2.99+0.02.26+0.02.26+0.0
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 29.05 GNANOGOH Braley -2008Ballerup AK599p 
 1.runde2.runde3.runde 
Braley Gnanogoh29.0525.4120.89
  DRENGE 6-7 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1986 GNANOGOH Braley -2008Ballerup AK3 
  DRENGE 8 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 8.30 DEGN Valdemar U -2007Ballerup AK654p 
  DRENGE 8 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.43+0.0 DEGN Valdemar U -2007Ballerup AK345p 
 1.runde2.runde3.runde 
Valdemar U Degn2.23+0.02.25+0.72.43+0.0
  DRENGE 8 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 15.75 DEGN Valdemar U -2007Ballerup AK216p 
 1.runde2.runde3.runde 
Valdemar U Degn15.70x15.75
  DRENGE 8 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1215 DEGN Valdemar U -2007Ballerup AK3 
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 7.75 LOESSL Ludvig S -2006Ballerup AK836p 
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.74+0.0 LOESSL Ludvig S -2006Ballerup AK497p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ludvig S loesslx 2.22+0.02.74+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 41.31 LOESSL Ludvig S -2006Ballerup AK927p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ludvig S loessl41.3139.7637.71
  DRENGE 8-9 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2260 LOESSL Ludvig S -2006Ballerup AK3 
  DRENGE 10 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.1m/s
1 9.83 RASMUSSEN Hjalte -2005Ballerup AK757p 
  DRENGE 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.65+0.0 RASMUSSEN Hjalte -2005Ballerup AK646p 
 1.runde2.runde3.runde 
Hjalte Rasmussen3.65+0.03.42+0.03.41+0.0
  DRENGE 10 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 22.85 RASMUSSEN Hjalte -2005Ballerup AK275p 
 1.runde2.runde3.runde 
Hjalte Rasmussen22.8518.5914.10
  DRENGE 10 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1678 RASMUSSEN Hjalte -2005Ballerup AK3 
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.1m/s
1 10.42 SCHWARTZBACH Christian -2004Ballerup AK574p 
2 10.48 ZORNIG Tobias -2004Ballerup AK557p 
3 11.38 SPIGELHAUER Elias -2004Ballerup AK315p 
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.65+0.0 ZORNIG Tobias -2004Ballerup AK646p 
2 3.30+0.0 SCHWARTZBACH Christian -2004Ballerup AK488p 
3 2.77+0.0 SPIGELHAUER Elias -2004Ballerup AK233p 
 1.runde2.runde3.runde 
Tobias Zornig3.58+0.03.59+0.03.65+0.0
Christian Schwartzbach3.09+0.03.24+0.03.30+0.0
Elias Spigelhauer2.72+0.02.77+0.02.70+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.21 ZORNIG Tobias -2004Ballerup AK658p 
2 5.82 SCHWARTZBACH Christian -2004Ballerup AK598p 
 1.runde2.runde3.runde 
Tobias Zornig5.985.396.21
Christian Schwartzbach4.735.825.18
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 25.80 SPIGELHAUER Elias -2004Ballerup AK381p 
 1.runde2.runde3.runde 
Elias Spigelhauer24.7625.6825.80
  DRENGE 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1861 ZORNIG Tobias -2004Ballerup AK3 
2 1660 SCHWARTZBACH Christian -2004Ballerup AK3 
3 929 SPIGELHAUER Elias -2004Ballerup AK3 
  DRENGE 12 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.9m/s
1 11.74 SLOTH Julius -2003Ballerup AK484p 
2 11.83 BOESEN Emil -2003Ballerup AK464p 
3 11.94 STEENBERG Nikolai K -2003Ballerup AK440p 
  DRENGE 12 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.25 STEENBERG Nikolai K -2003Ballerup AK295p 
 1.201.251.30 
Nikolai K Steenbergooxxx
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.64+0.4 BOESEN Emil -2003Ballerup AK622p 
2 4.39+0.1 SLOTH Julius -2003Ballerup AK545p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Boesen4.57+0.04.62+0.24.64+0.4
Julius Sloth4.01+0.9x 4.39+0.1
  DRENGE 12 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 15.45  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 24.78 BOESEN Emil -2003Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Boesen24.7821.0422.09
  DRENGE 12 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 250 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 35.29 BOESEN Emil -2003Ballerup AK415p 
2 29.72 SLOTH Julius -2003Ballerup AK281p 
3 28.81 STEENBERG Nikolai K -2003Ballerup AK258p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Boesen30.7033.3135.29
Julius Sloth29.7225.5229.39
Nikolai K Steenberg27.5628.8127.59
  DRENGE 12 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1501 BOESEN Emil -2003Ballerup AK3 
2 1310 SLOTH Julius -2003Ballerup AK3 
3 993 STEENBERG Nikolai K -2003Ballerup AK3 
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.9m/s
1 11.60 IKOV Robin -2002Ballerup AK516p 
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.40 IKOV Robin -2002Ballerup AK492p 
 1.201.251.301.351.401.45 
Robin Ikovoooxoxoxxx
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.39 IKOV Robin -2002Ballerup AK696p 
 1.runde2.runde3.runde 
Robin Ikov9.1810.3910.25
  DRENGE 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1704 IKOV Robin -2002Ballerup AK3 
  DRENGE 14 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 13.01 ELSTED Magnus -2001Ballerup AK466p 
2 14.11 FJELDBY Niclas -2001Ballerup AK297p 
  DRENGE 14 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.55 ELSTED Magnus -2001Ballerup AK426p 
2 1.25 FJELDBY Niclas -2001Ballerup AK218p 
 1.151.201.251.301.351.401.451.501.551.60 
Magnus Elsted    oooxoxoxxx
Niclas Fjeldbyxoxoxoxxx      
  DRENGE 14 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.66 ELSTED Magnus -2001Ballerup AK346p 
2 5.72 FJELDBY Niclas -2001Ballerup AK233p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Magnus Elsted7.537.667.667.536.817.45
Niclas Fjeldby4.895.014.735.665.72
  DRENGE 14 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1238 ELSTED Magnus -2001Ballerup AK3 
2 748 FJELDBY Niclas -2001Ballerup AK3 
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 13.36 RØMER Oscar F -2000Ballerup AK409p 
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.54+0.3 RØMER Oscar F -2000Ballerup AK297p 
 1.runde2.runde3.runde 
Oscar F Rømer4.54+0.34.41+0.04.27+0.8
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.46 RØMER Oscar F -2000Ballerup AK334p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Oscar F Rømer6.717.157.176.916.777.46
  DRENGE 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1040 RØMER Oscar F -2000Ballerup AK3 
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 11.74 IPSEN Emil -1999Ballerup AK703p 
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.10.80 DIRKSEN Christian -1999Ballerup AK  
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.10+0.3 IPSEN Emil -1999Ballerup AK608p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Ipsen5.87+0.46.10+0.3x 
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.25 IPSEN Emil -1999Ballerup AK561p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Ipsenx10.6311.2510.77x11.11
  DRENGE 16-17 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1872 IPSEN Emil -1999Ballerup AK3 
  MÆND SENIOR - 800 METERLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.03.41 JENSEN Lukas -1997Ballerup AK  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.20 ZORNIG CarstenBallerup AK  
 1.201.25 
Carsten Zornigxxoxxx
  MÆND SENIOR - SPYDKASTLØR KL. 15.45  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 52.17 NIELSEN Michael -66Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Michael Nielsen50.7051.5852.1751.8948.7550.73


Genereret af MARS version 2.0.0.398 søndag den 30. august 2015 klokken 20:31