RESULTATER
den 11.dec 2016 i Ballerup Super Arena
Arrangør: Ballerup AK
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 9.96 mille kisbye bodehold -2007Bagsværd AC  
2 10.81 Freja Ambus Mitchinson -2008Ballerup AK  
3 11.48 Anna Clara Foltmar -2008Ballerup AK  
  0.00 Celine Frisch Erichsen -2007Bagsværd AC  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 82.68 Celine Frisch Erichsen -2007Bagsværd AC  
2 90.48 Freja Ambus Mitchinson -2008Ballerup AK  
  PIGER 8-9 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.52.52 Anna Clara Foltmar -2008Ballerup AK  
2 3.55.06 Freja Ambus Mitchinson -2008Ballerup AK  
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 13.38 Celine Frisch Erichsen -2007Bagsværd AC  
  PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 0.90 mille kisbye bodehold -2007Bagsværd AC  
 0.900.95 
mille kisbye bodeholdoxxx
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.93 mille kisbye bodehold -2007Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde 
mille kisbye bodehold5.745.765.93
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 9.83 Mille Zentner svenson -2006Bagsværd AC  
2 10.15 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
3 10.35 Hannad Elsted -2006Ballerup AK  
4 11.48 Erica Veggerby Grønlund -2007Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.05  
NrResultat NavnKlub  
1 79.98 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
2 82.10 Mille Zentner Svenson -2006Bagsværd AC  
3 84.54 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK  
4 91.16 Erica Veggerby Grønlund -2007Ballerup AK  
5 92.30 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
  DNS Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC  
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.05.36 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
2 3.25.15 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK  
3 3.39.43 Erica Veggerby Grønlund -2007Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 13.73 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK  
2 14.36 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.10 Hannad Elsted -2006Ballerup AK  
  X Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC  
 0.850.900.951.001.101.15 
Hannad Elsted oooxxoxxx
Ida Caroline Mørckxxx     
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.34 Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC  
2 6.15 Mille Zentner svenson -2006Bagsværd AC  
3 5.74 Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC  
4 4.34 Erica Veggerby Grønlund -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Luna Frid Hanberg8.348.277.36
Mille Zentner svenson6.136.155.76
Ida Caroline Mørck5.115.745.30
Erica Veggerby Grønlund4.314.344.22
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.10  
NrResultat NavnKlub  
1 8.71 Ingeborg Falck -2004Frederiksberg IF  
2 8.72 Nanna Grubert -2004Ballerup AK  
3 8.82 Marie Heron -2004Slagelse Atletik DELTA  
4 8.94 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
5 9.20 Stine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK  
6 9.48 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
7 9.75 Ida Marie Andresen -2004Ballerup AK  
8 9.81 Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK  
9 10.13 Sigrid Fog -2004Ballerup AK  
  0.00 Laura-Jo Buchard Hansen -2005Amager AC  
  0.00 Sine Demirhan -2004Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Lærke Elgaard Larsen -2005Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
1 73.12 Nanna Grubert -2004Ballerup AK  
2 75.47 Stine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK  
3 80.43 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
4 84.05 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Lærke Elgaard Larsen -2005Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.54.50 Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK  
2 2.55.64 Annabelle Viple -2005Amager AC  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.15  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 10.41 Ingeborg Falck -2004Frederiksberg IF  
2 11.77 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
3 13.66 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.35 Marie Heron -2004Slagelse Atletik DELTA  
2 1.30 Nanna Grubert -2004Ballerup AK  
3 1.25 Ida Marie Andresen -2004Ballerup AK  
4 1.10 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
5 1.05 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
  X Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK  
  X Sine Demirhan -2004Ballerup AK  
 0.800.900.951.001.051.101.151.201.251.301.351.40 
Marie Heron       xooxoxoxxx
Nanna Grubert       xoxoxoxxx 
Ida Marie Andresen      oooxxx  
Ashley Gnanogoh ooxoooxxx     
Filippa Rougo ooxxx      
Annika Holther Olesen            
Sine Demirhan             
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.16 Ingeborg Falck -2004Frederiksberg IF  
2 8.75 Marie Heron -2004Slagelse Atletik DELTA  
  X Sine Demirhan -2004Ballerup AK  
  X Stine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK  
  X Laura-Jo Buchard Hansen -2005Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Ingeborg Falck8.929.169.16
Marie Heron8.757.798.45
Sine Demirhan
Stine Baandrup Tindbæk
Laura-Jo Buchard Hansen
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.20  
NrResultat NavnKlub  
1 8.25 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK  
2 8.91 Majken Lützen -2003Ballerup AK  
3 9.02 Rebecca madeleine Normann -2002Ballerup AK  
4 9.16 Marie Nordstrøm -2003Ballerup AK  
5 9.26 Kathrine Rogers -2003Frederiksberg IF  
6 9.90 Anna X.B Skotte -2003Ballerup AK  
7 9.93 Ella Kreisby-Pedersen -2003Ballerup AK  
  0.00 Ronja Bøgelund Laursen -2003Ballerup AK  
  0.00 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
  0.00 Karen Bøg -2003Ballerup AK  
  PIGER 14-15 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 65.03 Majken Lützen -2003Ballerup AK  
2 66.19 Alma Søttrup -2003Ballerup AK  
3 71.52 Marie Nordstrøm -2003Ballerup AK  
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.32.69 Alma Søttrup -2003Ballerup AK  
2 2.36.81 Louise Høkilde -2003Greve Atletik  
3 2.41.94 Malou Dahl -2003Slagelse Atletik DELTA  
4 2.43.34 Rie Oreskov -2003Frederiksberg IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.45  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 16.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.30 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
2 9.85 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK  
3 10.08 Laura Juul Pallesen -2003Amager AC  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.35 Laura Juul Pallesen -2003Amager AC  
2 1.30 Kathrine Rogers -2003Frederiksberg IF  
3 1.25 Rie Oreskov -2003Frederiksberg IF  
  X Ronja Bøgelund Laursen -2003Ballerup AK  
 1.101.151.201.251.301.35 
Laura Juul Pallesen   o o
Kathrine Rogersoooxxoxxoxxx
Rie Oreskov oooxxx 
Ronja Bøgelund Laursen      
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.80 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup AK  
2 2.50 Rebecca madeleine Normann -2002Ballerup AK  
 2.502.602.702.802.90 
Klara Skriver Loessl oxxoxoxxx
Rebecca madeleine Normannoxxx   
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.72 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik  
2 8.02 Rebecca madeleine Normann -2002Ballerup AK  
3 5.58 Ella Kreisby-Pedersen -2003Ballerup AK  
4 5.47 Kathrine Rogers -2003Frederiksberg IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Laura Zilstorff10.0710.1710.72
Rebecca madeleine Normann7.637.467.447.327.238.02
Ella Kreisby-Pedersen5.585.135.315.435.204.72
Kathrine Rogers5.475.464.79
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.20  
NrResultat NavnKlub  
1 8.37 Laura Haslund-Christensen -2001Frederiksberg IF  
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 10.68 Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.21 Amalie Pfeiffer -2001Ballerup AK  
2 8.68 Mette Marie Jensen -2001Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Amalie Pfeiffer9.679.93xxx11.21
Mette Marie Jensen8.668.688.128.528.648.61
  KVINDER SENIOR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.08.61 Mette Overgaard Nielsen -1971Roar Atletik  
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 Mette Overgaard Nielsen -1971Roar Atletik  
 1.251.301.351.401.45 
Mette Overgaard Nielsenooooxxx
  KVINDER SENIOR - STANGSPRINGSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.50 Caroline Ranners -95Ballerup AK  
2 3.10 Ida Lønne Jespersen -2000Ballerup AK  
3 2.80 Emma Vitale -1993Sparta AM  
 0.040.372.302.502.602.702.802.903.003.103.203.303.403.503.61 
Caroline Ranners      o ooxoooxoxxx
Ida Lønne Jespersenxxx   ooooxxo     
Emma Vitale  ooxoxoxoxxx       
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØD  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.06 Mette Overgaard Nielsen -1971Roar Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mette Overgaard Nielsenx10.1710.26x10.6911.06
  DRENGE 6-7 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 15.64 Tristan Weuder -2010Ballerup AK  
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 10.23 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
2 11.07 Linus Bak -2008Ballerup AK  
3 11.22 Anton Bak Jensen -2009Ballerup AK  
4 11.31 Anton Lundby Jansteen -2008Ballerup AK  
  0.00 Karl Emil Søttrup -2008Ballerup AK  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
1 84.11 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
2 91.37 Linus Bak -2008Ballerup AK  
3 94.29 Anton Lundby Jansteen -2008Ballerup AK  
4 99.71 Anton Bak Jensen -2009Ballerup AK  
  0.00 Karl Emil Søttrup -2008Ballerup AK  
  DRENGE 8-9 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 3.30.27 Anton Bak Jensen -2009Ballerup AK  
2 3.32.01 Linus Bak -2008Ballerup AK  
3 3.44.15 Anton Lundby Jansteen -2008Ballerup AK  
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 0.90 Anton Bak Jensen -2009Ballerup AK  
= 0.90 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
3 0.90 Linus Bak -2008Ballerup AK  
  X Anton Lundby Jansteen -2008Ballerup AK  
  X Karl Emil Søttrup -2008Ballerup AK  
 0.850.900.951.00 
Anton Bak Jensen o xxx
Oliver Mikkelsenooxxx 
Linus Bakxooxxx 
Anton Lundby Jansteenxxx   
Karl Emil Søttrup    
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.57 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
2 4.38 Anton Bak Jensen -2009Ballerup AK  
3 4.08 Linus Bak -2008Ballerup AK  
4 3.58 Anton Lundby Jansteen -2008Ballerup AK  
  X Karl Emil Søttrup -2008Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Oliver Mikkelsen6.576.076.56
Anton Bak Jensen4.124.164.38
Linus Bak3.783.514.08
Anton Lundby Jansteen3.162.993.58
Karl Emil Søttrup
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.35  
NrResultat NavnKlub  
1 9.39 Carl B Nielsen -2007Amager AC  
2 9.69 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
3 9.96 Eskild Fog -2006Herlev Løbe ig Motion  
4 10.00 August Skytte Christensen -2007Hellas Roskilde  
5 10.14 Victor Colberg -2006Ballerup AK  
6 10.92 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
7 12.18 Valdemar Ulslev Degn -2007Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
1 77.83 Carl B Nielsen -2007Amager AC  
2 79.23 Mads Varnike Schiff -207Amager AC  
3 83.51 Mikkel F Nielsen -2007Hellas Roskilde  
4 95.13 Victor Colberg -2006Ballerup AK  
5 1.45.61 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
6 1.53.18 Valdemar Ulslev Degn -2007Ballerup AK  
  0.00 August Skytte Christensen -2007Hellas Roskilde  
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.58.21 Mikkel F Nielsen -2007Hellas Roskilde  
  0.00 Victor Colberg -2006Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 12.17 August Skytte Christensen -2007Hellas Roskilde  
2 12.94 Mads Varnike Schiff -207Amager AC  
3 13.03 Victor Colberg -2006Ballerup AK  
  0.00 Valdemar Ulslev Degn -2007Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.33 August Skytte Christensen -2007Hellas Roskilde  
2 1.15 Eskild Fog -2006Herlev Løbe ig Motion  
3 1.05 Mads Varnike Schiff -207Amager AC  
4 1.00 Victor Colberg -2006Ballerup AK  
5 0.95 Valdemar Ulslev Degn -2007Ballerup AK  
 0.800.850.900.951.001.051.101.151.201.251.301.331.35 
August Skytte Christensen      oooxxooxoxxx
Eskild Fog   ooooxxoxxx    
Mads Varnike Schiff ooooxoxxx      
Victor Colberg    xoxxx       
Valdemar Ulslev Degnooooxxx        
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.23 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
2 6.81 Valdemar Kopp -2006Trongården IF  
3 5.28 Valdemar Ulslev Degn -2007Ballerup AK  
  X Victor Colberg -2006Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Christian Andersson7.236.786.62
Valdemar Kopp6.466.816.62
Valdemar Ulslev Degn5.065.285.04
Victor Colberg
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.40  
NrResultat NavnKlub  
1 8.41 Luis Maillet -2004Blovsterød Løverne  
2 8.55 Mikkel Juul Sarisoy -2004Ballerup AK  
3 9.93 Simon-Ronaldo Baun Lee Go -2004Ballerup AK  
4 10.05 Deividas Zebrauskis -2004Ballerup AK  
5 10.11 Sander Bach -2004Ballerup AK  
  0.00 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Philip Busch-Madsen -2005Ballerup AK  
  DNS Zakaria Aoulad Si Ahmed -2005Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.50  
NrResultat NavnKlub  
1 74.36 Mikkel Juul Sarisoy -2004Ballerup AK  
2 75.03 Simon-Ronaldo Baun Lee Go -2004Ballerup AK  
3 77.55 Luis Maillet -2004Blovsterød Løverne  
4 80.80 Filip Ravn -4Greve Atletik  
5 82.00 Deividas Zebrauskis -2004Ballerup AK  
6 97.65 Carl Ulslev Degn -2005Ballerup AK  
  0.00 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Philip Busch-Madsen -2005Ballerup AK  
  DNS Zakaria Aoulad Si Ahmed -2005Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
1 2.46.27 Luis Maillet -2004Blovsterød Løverne  
2 2.50.28 Simon-Ronaldo Baun Lee Go -2004Ballerup AK  
3 3.05.43 Sander Bach -2004Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.30  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 16.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 10.50 Emil Boesen -2003Ballerup AK  
2 15.43 Carl Ulslev Degn -2005Ballerup AK  
  0.00 Deividas Zebrauskis -2004Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.25 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
2 1.20 Mikkel Juul Sarisoy -2004Ballerup AK  
3 1.15 Filip Ravn -4Greve Atletik  
  X Deividas Zebrauskis -2004Ballerup AK  
  X Carl Ulslev Degn -2005Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Zakaria Aoulad Si Ahmed -2005Ballerup AK  
 0.951.101.151.201.251.30 
Tobias Zornig  ooxxoxxx
Mikkel Juul Sarisoy    xoxxx 
Filip Ravn xoxxoxxx  
Deividas Zebrauskis   xxx  
Carl Ulslev Degnxxx     
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.50 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
2 6.23 Deividas Zebrauskis -2004Ballerup AK  
3 4.64 Carl Ulslev Degn -2005Ballerup AK  
  X Sander Bach -2004Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Zakaria Aoulad Si Ahmed -2005Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Tobias Zornig6.506.455.76
Deividas Zebrauskis5.676.056.23
Carl Ulslev Degn4.094.644.50
Sander Bach
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.45  
NrResultat NavnKlub  
1 8.01 Adam Smitt Vanges -2002Frederiksberg IF  
= 8.01 Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
3 8.21 Magnus Askov-Hansen -2003Frederiksberg IF  
4 8.59 Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
5 8.70 Oliver Fabricius Thomsen -2003Frederiksberg IF  
6 8.83 Oliver Jensen -2003Ballerup AK  
  DNS Robin Tirkov -2002Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - 400 METERSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 65.07 Magnus Askov-Hansen -2003Frederiksberg IF  
2 66.22 Adam Smitt Vanges -2002Frederiksberg IF  
3 67.03 Tobias F Nielsen -2003Hellas Roskilde  
4 67.47 Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
5 68.49 Oliver Jensen -2003Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
1 2.43.01 Tobias F Nielsen -2003Hellas Roskilde  
2 2.43.68 Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.30  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.93 Adam Smitt Vanges -2002Frederiksberg IF  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.65 Wilhelm Kopp -2003Trongården IF  
2 1.60 Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
3 1.55 Sebastian Monneret -2003Amager AC  
4 1.55 Magnus Askov-Hansen -2003Frederiksberg IF  
5 1.50 Oliver Fabricius Thomsen -2003Frederiksberg IF  
6 1.25 Oliver Jensen -2003Ballerup AK  
 0.011.151.201.251.301.351.401.451.501.551.601.631.651.70 
Wilhelm Kopp    o ooooo oxxx
Tobias Andersson       ooooxxx  
Sebastian Monneret o o oooooxxx   
Magnus Askov-Hansen     ooooxxoxxx   
Oliver Fabricius Thomsen  oo oooxxx    
Oliver Jensen   oxoxxx         
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.60 Sebastian Monneret -2003Amager AC  
 2.502.602.70 
Sebastian Monneretxooxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.69 Robin Tirkov -2002Ballerup AK  
2 11.64 Mathias Bjerremann Rasmus -2002Ballerup AK  
3 8.80 Wilhelm Kopp -2003Trongården IF  
4 8.02 Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
5 7.55 Oliver Jensen -2003Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Robin Tirkov11.6911.0511.54xxx
Mathias Bjerremann Rasmus10.7611.0411.1310.9011.2711.64
Wilhelm Kopp8.807.788.67
Jonas Albertsen7.988.027.67
Oliver Jensen 5.487.557.00
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.45  
NrResultat NavnKlub  
1 8.02 Magnus Elsted -2001Ballerup AK  
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.55 Magnus Elsted -2001Ballerup AK  
 1.551.65 
Magnus Elstedoxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.64 Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK  
2 10.08 Phillip Vegge -2000Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Kveiborgxx11.9512.6411.85x
Phillip Vegge9.02xx8.929.4810.08
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.93 Stefan Lehnert -1999Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Stefan Lehnert12.3112.5512.7312.6212.9312.63
  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.47 Uffe Jensen -1966Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Uffe Jensen9.21x9.31xx9.47


Genereret af MARS version 2.0.0.398 søndag den 11. december 2016 klokken 17:54